2022-07-27 18:11:39

TOP 5 programów do odzyskiwania danych

Funkcjonowanie przy użyciu nowoczesnych urządzeń elektronicznych stało się już niezbędnym elementem codziennego życia praktycznie każdego człowieka. Trudno się temu dziwić - w końcu jest to bezpośrednio związane z wymaganiami, jakie stawia współczesna rzeczywistość. Czasem jednak przy użytkowaniu tego typu rozwiązań pojawiają się niewielkie problemy, takie jak niespodziewana utrata zgromadzonych wcześniej danych. W takiej sytuacji najlepiej zareagować jak najszybciej, wybierając odpowiednie narzędzie do naprawy problemu. Ranking programów do odzyskiwania danych z pewnością stanowi dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia poszukiwań w tym zakresie.


Jaki program do odzyskiwania danych sprawdzi się najlepiej?


Przypadkowe usunięcie zgromadzonych danych wcale nie zdarza się tak rzadko, jak mogłoby się pozornie wydawać. Takie ryzyko jest oczywiście wpisane w codzienne korzystanie ze swoich urządzeń. Praca z danymi ma być przede wszystkim skuteczna, co oczywiście nie wyklucza całkowicie pewnego ryzyka ich utraty. W przypadku wystąpienia takiego problemu można jednak wykorzystać skuteczne sposoby, dzięki którym możliwe będzie zminimalizowanie szkodliwych skutków utraty danych. Takim rozwiązaniem jest właśnie skuteczny program do odzyskiwania danych. W zależności od danego producenta może on prezentować nieco inne funkcje lub różnić się pod względem wyglądu całego systemu, jednak główna zasada działania jest podobna. Zastanawiając się, jaki program do odzyskiwania danych warto kupić, należy kierować się przede wszystkim jakością. To właśnie ona jest gwarantem odpowiedniego działania całego systemu, co bezpośrednio przekłada się również na późniejsze zadowolenie użytkowania z efektów jego pracy w ramach skutecznego odzyskiwania danych.


Active Unformat 22Pierwszą pozycją w rankingu programów do odzyskiwania danych jest funkcjonalne narzędzie, które wyróżnia się przede wszystkim odpowiednim przygotowaniem do pracy. Jednocześnie cały program Active Unformat 22 pozostaje jak najbardziej intuicyjny. Użytkownik może z jego poziomu zająć się odzyskiwaniem usuniętych plików bezpośrednio z dysku, ale nie tylko. Istnieje również możliwość skutecznego przywrócenia usuniętych wcześniej partycji oraz woluminów. To bardzo przydatna funkcja, która pozwala uplasować tę propozycję wśród skutecznych programów do odzyskiwania danych. Dzięki niej możliwe jest wygodne odzyskiwanie wcześniej utraconych danych z poziomu użytkownika, co minimalizuje konieczność skorzystania z pomocy zewnętrznych specjalistów.


EaseUS Data Recovery Wizard for Mac 12Jaki program do odzyskiwania danych wybrać, jeśli chodzi o urządzenia z systemem iOS? W tej kategorii warto przyjrzeć się szczególnie propozycji EaseUS Data Recovery Wizard for Mac 12. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona idealnie kompatybilna z wszystkimi najważniejszymi funkcjami charakterystycznymi dla tego systemu. Daje to duże możliwości w zakresie skutecznego odzyskiwania danych. Co ważne, ten program również pozostaje w pełni intuicyjny, zatem jego stosowanie przez użytkownika nie sprawia żadnych problemów. Wszyscy zainteresowani działaniem tego funkcjonalnego programu mają do wyboru dwa tryby. Skan głęboki pozwala na odzyskanie plików trudno dostępnych, natomiast skan zwykły działa w tradycyjny  sposób. Połączenie tych dwóch trybów daje niesamowity efekt w postaci możliwości odzyskania praktycznie wszystkich wcześniej utraconych danych.


AccessFIX 5


AccessFIX 5 to skuteczny program do odzyskiwania danych, który jak najbardziej jest godny uwagi. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wygodne przywrócenie wszystkich utraconych wcześniej danych. Tym, co wyróżnia tę propozycję na tle innych produktów z podobnej kategorii jest przede wszystkim dostępność wszystkich wersji tego popularnego programu w jednym pliku. Nie ma zatem żadnego problemu z odzyskiwaniem plików nawet z poziomu Microsoft Access wersji 95. Również z tego względu ten program będzie idealną propozycją do wykorzystania profesjonalnego, w którym to często konieczne jest zastosowanie wielofunkcyjnych rozwiązań.


Disk Recoup 2 Disk Recoup 2 to kolejny godny uwagi program do odzyskiwania danych. Ranking nie mógł obejść się bez tej propozycji, ponieważ ma ona wiele do zaoferowania wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Program Disk Recoup 2 daje możliwość kopiowania danych z dysków, które zostały wcześniej uszkodzone. Jest to zatem rozwiązanie problematycznej sytuacji, do jakiej dochodzi, gdy uszkodzenie dysku powoduje wyraźne zawieszanie się systemu.


EaseUS MS SQL RecoveryOstatnia propozycja w rankingu programów do odzyskiwania danych to profesjonalna wersja dobrze znanego programu EaseUS. Wersja MS SQL Recovery pozwala na odzyskiwanie dużych pokładów danych, co jest przydatne szczególnie w środowisku korporacyjnym. Program przywraca pliki zapisane w różnych formatach, a także pliki dziennika. Zastosowanie narzędzi programu pozwala także na wygodne odzyskanie uszkodzonych obiektów bezpośrednio z poziomu użytkownika.

 

Sprawdź pozostałe programy: https://www.vebo.pl/oprogramowanie/narzedziowe/odzyskiwanie-danych

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię