Przeglądarki graficzne

Przeglądarki graficzne to bardzo szeroka grupa programów, które są wykorzystywane w różnych branżach przez profesjonalistów, rzadziej przez amatorów. Niektóre z nich umożliwiają także podstawową edycję plików. Na rynku można znaleźć zróżnicowane oprogramowanie tego rodzaju – w tej kategorii prezentujemy najciekawsze propozycje. Oferujemy konkurencyjne ceny i zapewniamy wsparcie ekspertów podczas zakupu. Znajdujące się w naszej ofercie przeglądarki graficzne są sprzedawane w formie licencji – po zaksięgowaniu wpłaty klient otrzymuje unikalny kod, który jest hasłem umożliwiającym zainstalowanie danego programu.

Przeglądarki graficzne – zróżnicowana oferta

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane przeglądarki graficzne, które mogą być wykorzystywane w różnych celach. Najprostsze z nich służą do wyświetlania oraz podstawowej edycji graficznej, cechują się prostotą obsługi, a ponadto nieraz współpracują z zaawansowanym oprogramowaniem do obróbki zdjęć (np. niektóre przeglądarki obsługują filtry z Adobe Lightroom). Te programy są także wskazane dla wszystkich osób, które chcą znać dodatkowe szczegóły dotyczące fotografii, które przeglądają. Umożliwiają bowiem dekodowanie tzw. informacji EXIF, czyli zakodowanych w zdjęciu danych odnośnie np. modelu aparatu, daty fotografowania, czasu naświetlania, stosowanego oprogramowania do obróbki etc.

Specjalistyczne przeglądarki graficzne

Można także spotkać się z bardziej zaawansowanymi programami, które służą do przeglądania projektów CAD, czyli odczytu wielu formatów służących do zapisu schematów inżynierskich i planów architektonicznych, wraz z możliwością dowolnego obracania modelu, o ile jest to grafika trójwymiarowa. Dzięki temu specjalista może dobrze przyjrzeć się danemu projektowi, w przypadku niektórych programów wprowadzić poprawki lub opracować instrukcje dla obrabiarek CNC, które będą wykonywać model z pliku. Przeglądarki tego rodzaju służą także do magazynowania schematów wykonywanych produktów przez przedsiębiorstwo. Kolejnym rodzajem przeglądarek graficznych są te przeznaczone do odczytu fotografii rentgenowskich. Dzięki nim lekarz może dowolnie powiększać i oddalać poszczególne fragmenty zdjęcia, zaznaczać ręcznie punkty i tworzyć notatki (np. zaznaczając miejsce uszkodzenia kości czy planując miejsce nacięcia przed planowaną operacją), zmieniać jasność i kontrast. Są wykorzystywane w radiografii cyfrowej, mammografii, tomografii komputerowej, ultrasonografii, angiografii etc.