2022-07-27 21:19:55

Jaki program do nagrywania wokalu?

Praca z dźwiękiem jest zajęciem bardzo precyzyjnym. Wymaga odpowiednich, profesjonalnych narzędzi, dających najlepsze efekty. Producenci oprogramowania prześcigają się między sobą, dodając do swoich produktów nowe funkcje, które jeszcze bardziej mają ułatwić pracę. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z dźwiękiem szukają więc narzędzi, które będą optymalne, intuicyjne oraz dadzą wiele możliwości obróbki dźwięku. Jak wybrać dobre oprogramowanie? Jaki program do nagrywania wokalu sprawdzi się najlepiej? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym poradniku.


Jaki program do obróbki wokalu wybrać?

Mixcraft 9


Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem profesjonalnych narzędzi do obróbki dźwięku. Jednym z polecanych przez nas wyborów jest program Mixcraft 9. Można go kupić w edycji Recording Studio i Pro Studio. Druga wersja jest bardziej rozbudowana, posiada wiele zaawansowanych narzędzi. Dla osoby początkującej zalecamy jednak Recording Studio, która pomoże oswoić się z tym oprogramowaniem.

Mixcraft 9 jest potężnym narzędziem służącym zarówno do tworzenia dźwięków, komponowania muzyki, nagrywania podcastów, miksowania, jak i remasteringu. Program zapewnia wiele darmowych pętli i bogata bibliotekę dźwięków, które znacznie ułatwiają oraz przyspieszają pracę. Ponadto, w porównaniu z poprzednią wersją, zmieniono interfejs. Został stworzony na podstawie kontrastu, co znacznie pomaga w wyszukiwaniu narzędzi i sprawia, że cały program stał się dużo bardziej czytelny.

Mixcraft 9 to świetne narzędzie dla osób, które chcą przygotowywać własne pliki audio. Dobrze sprawdzi się również przy tworzeniu beatów, a szeroka paleta wirtualnych instrumentów daje dużą swobodę w przypadku produkcji muzyki.


Jaki program do nagrywania wokalu spełni swoją rolę?

Adobe Audition CC


Oprogramowanie Adobe zapewnia wiele narzędzi ułatwiających codzienną pracę. Takie programy jak Photoshop znają niemal wszyscy. Firma przygotowała jednak również świetne i profesjonalne narzędzie Adobe Audition CC. To jeden z lepszych dostępnych na rynku programów do obróbki dźwięku.

Pozwala użytkownikowi na miksowanie czy mastering, dzięki niemu można także tworzyć zawartość audio. Audition CC daje możliwość wyświetlania kilku ścieżek naraz, posiada również opcję pokazania kształtu fal oraz widma, co znacznie pomaga w usuwaniu niechcianych szumów oraz innych zakłóceń.

Narzędzie jest bardzo czytelne. Producenci dali również użytkownikowi dostęp do świetnie napisanego samouczka, który pozwala zapoznać się z podstawowymi funkcjonalnościami tego programu. Audition CC jest bardzo przydatny przy produkcji audiowizualnej, ale pozwala również tworzyć własną muzykę czy nagrywać podcasty.


Który program do nagrywania wokalu wybrać?

FL Studio 20

Polecamy

Wart wspomnienia program stanowi również FL Studio 20. Jest dostępny w trzech edycjach: podstawowa Fruity Edition, średniozaawansowana Producer Edition oraz profesjonalna Signature Edition. Program FL Studio 20 pozwala na edycję dźwięku - korekcję intonacji, zmianę wysokości dźwięku, rozciąganie w czasie, harmonizację, a także zapewnia takie podstawowe funkcje, jak wklejanie czy wycinanie. Daje to użytkownikowi szerokie możliwości, co sprawia, że praca z dźwiękiem staje się dużo łatwiejsza.

Program jest intuicyjny  i prosty w obsłudze, posiada czytelny interfejs a producent gwarantuje aktualizacje do bieżącej wersji. Narzędzie zostało wyposażone także w 30 wirtualnych instrumentów zawierających basy, gitary, sampler z barwami smyczkowymi oraz fortepianowymi. Program posiada również Sekwencer, dzięki któremu można rejestrować i rozmieszczać swoje wokalne pomysły w najbardziej odpowiedni dla użytkownika sposób. FL Studio 20 zostało zaopatrzone w profesjonalny mikser, dający możliwość nakładania aż 10 efektów jednocześnie. W programie znaleźć ich można ponad 40, w tym korekcję barwy dźwięku, efekty modulacyjne, pogłos czy kompresję. Jest to niezawodne narzędzie zarówno dla osób zaczynających pracę z dźwiękiem, jak i profesjonalistów, którzy zajmują się nim na co dzień.Program do nagrywania wokalu — dlaczego warto?

 

Na stronie sklepu Vebo znaleźć można wiele profesjonalnych narzędzi do obróbki oraz nagrywania wokalu. Znacznie poszerzają możliwości pracy z dźwiękiem, a także sprawiają, że staje się ona dużo bardziej satysfakcjonująca i prostsza. Oferowane przez nas produkty można otrzymać w korzystnej cenie, idącej w parze z jakością oraz mnogością funkcji, jakie posiada oprogramowanie do pracy z dźwiękiem. Nasze usługi chwalą zwłaszcza profesjonaliści i początkujący użytkownicy, którym oferowane przez nas narzędzia ułatwiły działania na plikach audio.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię