2019-07-02 10:18:05

Nowy Corel Painter 2020 już dostępny (Windows/Mac)

Firma Corel udostępniła najnowszą wersję oprogramowania Painter. Nowa odsłona jednej z najlepszych aplikacji do rysowania dla Windowsa i Maca stworzona jest z myślą o rysownikach, grafikach, malarzach, ilustratorach i wszystkich innych osobach, które w swojej pracy korzystają z szerokiego spektrum narzędzi artystycznych. Corel Painter 2020 pozwala tworzyć dzieła w formie cyfrowej, które trudno odróżnić od wykonywanych tradycyjnymi metodami.

Painter 2020 przynosi liczne usprawnienia, wśród których uwagę zwraca między innymi wsparcie GPU dla jeszcze wydajniejszego działania pędzli. Twórcy mówią o nawet 20-krotnie szybszym działaniu aplikacji przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej karty graficznej i 4-krotnie szybszym podczas korzystania wyłącznie z procesora.

 

 

 

Corel Painter 2020 wprowadza także inne optymalizacje w zakresie wydajności. Program za sprawą nowego narzędzia Brush Accelerator sam wykrywa konfigurację komputera, dostosowując swoje działanie w taki sposób, aby działać jak najbardziej płynnie. Zmiany nie ominęły interfejsu, który jest teraz jeszcze bardziej czytelny i personalizowalny.

Artystom spodoba się zarówno nowy system wyboru palety kolorów, jak i jeszcze wygodniejsza metoda na dopasowanie optymalnego pędzla, za sprawą zoptymalizowanego selektora. Poprzednio wykorzystywane narzędzie rysownicze można od teraz przywołać za pomocą jednego tylko kliknięcia.

Użytkownik programu może wybierać spośród aż 900 przyborów, wśród których znajdują się niezwykle realistyczne propozycje Natural-Media® - kredy, ołówki pastele i inne. W Painter 2020 do dyspozycji artystów oddano aż 26 ulepszonych pędzli oraz 5 nowych pędzli Expressive. W połączeniu z tabletem graficznym pozwolą one uzyskać fenomenalne i niezwykle realistyczne tekstury.

Uwagę w programie Painter 2020 zwraca doskonały pakiet samouczków. Dzięki wbudowanym poradnikom z obsługą programu poradzą sobie nawet osoby, które do tej pory korzystały z innych podobnych programów lub nie mają żadnego doświadczenia z grafiką cyfrową.

Zakup licencji komercyjnej oraz oferta na aktualizacje np: z wersji 2019:Zakup licencji do celów edukacyjnych:

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię