2021-04-30 23:53:14

Camtasia 2021 wydana. Co nowego w popularnym programie do nagrywania ekranu?

TechSmith Corporation poinformowało o wydaniu najnowszej wersji swojego oprogramowania do nagrywania pulpitu i edycji wideo – Camtasii 2021. Nowe wydanie rozszerza możliwości związane z tworzeniem filmów zawierających niestandardowe elementy, zwiększa spójność i łatwość edycji.

W Camtasii 2021 użytkownicy zrobią użytek z szeregu nowych funkcji, które jeszcze bardziej upraszczają edycję materiałów wideo. To między innymi nowe możliwości i usprawnienia efektów wizualnych, dźwiękowych i ogólnego schematu pracy.

„W ostatnich miesiącach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na materiały wideo, zwłaszcza w codziennej pracy” - mówi Wendy Hamilton, CEO TechSmith. „Tym ważniejsze jest posiadanie narzędzi, które umożliwiają wydajną i nieskomplikowaną produkcję wideo. Z Camtasia 2021 wychodzimy naprzeciw tym wymaganiom dzięki usprawnieniom, które upraszczają ogólny przepływ pracy nad projektami wideo, umożliwiają uzyskanie dopracowanych rezultatów i ułatwiają pracownikom wykonywanie ich codziennych obowiązków”.

Nowa wersja wychodzi też naprzeciw wymaganiom użytkowników związanych z efektami wizualnymi i ustawieniami audio. Dodano w niej między innymi ponad 75 nowoczesnych przejść, efektów dźwiękowych, które uwypuklają narratora ponad ścieżkę dźwiękową, efekt motion blur, zaokrąglanie krawędzi itp.

Nowe funkcje i możliwości w Camtasia 2021

Profesjonalne efekty wizualne:

 • Ponad 75 nowych przejść - ponad 75 nowych przejść, które sprawią, że filmy będą bardziej wciągające i dopracowane.
 • Efekt motion blur - dzięki nowemu efektowi rozmycia obrazu efekty i ruch stają się płynniejsze.
 • Efekt zaokrąglania krawędzi - wygładzanie ostrych krawędzi i natychmiastowe zaokrąglanie wszystkich lub pojedynczych narożników.
 • Wsparcie dla Lottie (JSON) – importuj pliki animacji Lottie z innych programów do Camtasia 2021.
 • Personalizowane klipy - jedną z najbardziej popularnych funkcji w Camtasii jest szeroki zakres klipów multimedialnych i elementów, które mogą być dodawane do tworzonych filmów i łatwo dostosowywane we właściwościach. W nowej wersji możliwe jest tworzenie własnych elementów z łatwo konfigurowalnymi właściwościami, co jest szczególnie ważne, gdy chodzi o budowanie własnej marki i pracę w zespole.

 

Efekty dźwiękowe

 • Podkreśl efekty dźwiękowe – w szybki sposób połącz muzykę w tle i komentarz mówiony: przeciągnij i upuść efekt na klip, którego dźwięk chcesz podkreślić, a jego głośność zostanie automatycznie dostosowana.
 • Miernik dźwięku VU w edytorze (Windows) – korzystaj z wizualnego podglądu poziomów głośności Twojej ścieżki dźwiękowej bezpośrednio w edytorze.
 • Udostępniaj nagrania do TechSmith Audiate - Szybko prześlij swój nagrany komentarz do TechSmith Audiate w celu szczegółowej edycji i poprawy dźwięku.

 

Usprawnienia pracy w programie i wydajności

W Camtasia 2021 dodano też szereg usprawnień mających na celu poprawę jakości pracy i wydajności programu. Dla użytkowników oznacza to ułatwienia w codziennej pracy z Camtasią, niezależnie czy działają sami, czy w zespole.

 • Indywidualne zasoby dla Ciebie i Twojego zespołu – rozszerzona kontrola i dostosowywanie zasobów wideo bezpośrednio z poziomu Quick Properties.
 • Szybka edycja materiałów w wysokiej jakości – w celu płynnego wyświetlania i edycji filmów o wysokiej rozdzielczości, Camtasia 2021 umożliwia skorzystanie z wideo pośredniczącego. Ze względu na ich niską rozdzielczość i wagę, te tymczasowe kopie mogą być edytowane znacznie szybciej, po czym wszystkie zmiany są nanoszone na oryginalne materiały w wysokiej jakości.
 • Ulepszona prezentacja pogrupowanych zasobów – grupy zasobów od dawna były w Camtasii sprawdzonym sposobem na organizowanie sekcji i elementów na osi czasu. Zamiast rozwijać je na niej bezpośrednio, jak to miało miejsce wcześniej, grupy w Camtasia 2021 są teraz wyświetlane w ich własnych zakładkach. Pozwala to na otworzenie wielu grup jednocześnie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku złożonych i zagnieżdżonych elementów.
 • Łatwiejsze udostępnianie: samodzielne pliki projektu - wszystkie pliki używane w konkretnym projekcie wideo są teraz połączone w jeden, centralny plik projektu. Dzięki temu można go szybko i łatwo udostępnić współpracownikom, przenieść na inny komputer lub zarchiwizować.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię