2022-01-11 09:26:36

Ranking programów do obróbki zdjęć

Postprodukcja jest jednym z najważniejszych elementów pracy każdego fotografa, którego zadanie nie kończy się na wykonaniu estetycznych zdjęć. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można poprawić ich jakość i nadać im unikalny charakter. Chętnie korzystają z nich nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy, którzy publikują swoje fotografie na przykład w serwisach społecznościowych lub wykonują swoje pierwsze sesje. W takim razie jaki program do obróbki zdjęć dobrze się sprawdzi zarówno dla początkujących fotografów, jak i profesjonalistów?

Programy do obróbki zdjęć mają różne zastosowania i z ich pomocą można na przykład usunąć niechciane materiały tła, wzmocnić lub osłabić kolory, poprawić wygląd modela czy modelki, wyostrzyć zdjęcia, poprawić kontrast lub skonwertować czarno-białe fotografie na kolorowe i na odwrót. Dzięki oprogramowaniu możesz ukryć poszczególne elementy kadru, a nawet je usunąć lub zamienić, wyróżnić najważniejsze części i wiele więcej. Postanowiliśmy więc stworzyć ranking programów do obróbki zdjęć, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Jaki program do obróbki zdjęć wybrać?

5.
ACDSee Gemstone Photo Editor 12 (dawniej ACDSee Photo Editor) 


ACDSee Photo Editor 11 to bardzo ciekawy program, który w łatwy i szybki sposób pozwala zamienić każde zdjęcie w małe dzieło sztuki. Jego ogromnym atutem jest zaawansowany system umożliwiający korektę zdjęć, usuwanie z nich niechcianych elementów, klonowanie i poprawianie oświetlenia i kontrastu. Intuicyjny interfejs, możliwość pracy na warstwach i rozbudowane funkcje to główne zalety tej propozycji. Dodatkowo warto podkreślić, że program jest stosunkowo niedrogi, dlatego będzie świetnym wyborem dla początkujących fotografów, którzy dopiero zaczynają przygodę z obróbką zdjęć.

4. Adobe Photoshop Elements 
Adobe Photoshop Elements bywa często polecany osobom mniej zaawansowanym, ponieważ program jest bardzo funkcjonalny i w wielu aspektach prostszy w obsłudze od innych produktów Adobe. Znajdują się w nim wszelkie najpotrzebniejsze funkcje umożliwiające poprawienie wyglądu obrabianej fotografii, a także wiele automatycznych rozwiązań, na przykład umożliwiających łączenie kilku zdjęć w kolaż czy przerobienie ich na grafikę do stworzenia mema. Ponadto koszt zakupu tego oprogramowania jest stosunkowo niski.

3. Corel AfterShot Pro 3 
Program cechuje się niezwykłą płynnością działania, ponieważ zdjęcia (również RAW) ładują się bardzo szybko, a interfejs jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Ponadto sortowanie i porządkowanie plików nie wymaga importowania, dlatego można nimi zarządzać w wygodny sposób z jednego miejsca. Jest też niedrogi w porównaniu z konkurencją. Posiada podstawowe funkcje edycji (np. sterowanie nasyceniem, kontrastem, jasnością), ale też bardziej zaawansowane. Jest obsługiwany przez najpopularniejsze systemy operacyjne, to jest Windows, MacOS czy Fedora, Ubuntu. Może się szybko integrować z Photoshopem.

2. Capture One Pro 21 
Capture One jest bardzo intuicyjnym programem do obróbki, który zaskakuje swoją intuicyjnością oraz przyjaznym interfejsem. Wielu ekspertów twierdzi, że C1 jest idealny do pracy z kolorami. Często jest wykorzystywany przez specjalistów jako oprogramowanie uzupełniające, po uprzedniej edycji w innych programach. W przypadku Capture One można komfortowo pracować na warstwach, zmieniać interfejs według własnych upodobań, tworzyć szybko adnotacje (notatki), a nawet modyfikować skróty klawiaturowe według swoich preferencji. Jest co prawda droższy od swoich poprzedników, jednak nieprzypadkowo doceniają go użytkownicy na całym świecie.

1. Adobe Photoshop Lightroom CC 
Pierwsze miejsce bez wątpienia należy się programowi Lightroom, który co prawda nie jest tak zaawansowany jak Capture One Pro 21, jednak obsługuje się go bardzo intuicyjnie i będzie doskonały do początkowej obróbki. Szybkość pracy w Lightroomie sprawia, że najlepiej sprawdzi się w przypadku edycji dużej liczby zdjęć, np. całej sesji ślubnej czy reportażu z wesela. Działa bardzo płynnie. Umożliwia ustawianie wielu filtrów, regulowanie szczotkowania i gradientu oraz konfigurację suwaków.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię