2017-10-10 13:05:44

Parallels Desktop 13 wprowadza aplikacje systemu Windows do paska zadań Mac Touch Bar

Parallels Desktop® for Mac to rozwiązanie programowe służące do wirtualizacji środowiska pracy na komputerach Macintosh z procesorem Intel (1.66 GHz lub szybszym).


Użytkownicy mogą instalować systemy Windows, Linux lub inne systemy operacyjne na maszynach wirtualnych i pracować z nimi i ich aplikacjami tak jak z programami uruchamianymi w systemie Mac OS X.


Bazujący na technologii wirtualizacji hypervisor Parallels Desktop pozwala na tworzenie wydajnych i łatwych w użyciu maszyn wirtualnych, instalację na maszynach wirtualnych 32 i 64-bitowych systemów operacyjnych, uruchamianie aplikacji Windows i Linux tak jak programów sytemu Mac OS X bez konieczności ponownego uruchamiania komputera. Ponadto aplikacja pozwala na tworzenie wirtualnych maszyn Parallels z rzeczywistych komputerów i innych wirtualnych maszyn, np. VMware, Microsoft Virtual PC lub VirtualBox.


Parallels Desktop for Mac obsługuje wiele monitorów monitorów w systemach operacyjnych gościa Windows i Linux, wspiera Windows 7 i 8 (32-bit i 64-bit). W programie znajdziemy tryb widoku Crystal mode udostępniający wszystkie funkcje Koherencji, jednocześnie pozwalając na ukrycie elementów interfejsu Parallels Desktop. Dostępna jest funkcja metamorfozy która zmienia programy Windows jakby były zaprojektowane dla Maka. Dzięki Parallels Desktop obsługiwane są gesty Trackpad w aplikacjach Windows, m.in. MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Internet Explorer, Mozilla Firefox i innych. Ponadto dostępne jest narzędzie Parallels Transporter – pozwala na migrację komputera fizycznego lub maszyn wirtualnych innych producentów (VMware, Microsoft Virtual PC lub VirtualBox) do maszyny wirtualnej Parallels. Migracja może zostać wykonana przy użyciu sieci lub przewodu USB.


Najnowsze wydanie posiada szereg nowości i udogodnień jak wbudowany tryb Picture-in-Picture (PiP) i dynamiczne skalowanie rozdzielczości przekładające się na płynne zmiany rozmiaru okna. Oprócz tego wprowadzono wsparcie ekranów Retina czy kompatybilność z funkcją Touch Bar zapewniającą obsługę programów Microsoft Outlook, Excel, PowerPoint, Menu Start oraz Pulpitu Windows.
 

Parallels

Warto dodać, że Parallels Desktop 13 charakteryzuje się o 47% większą wydajnością gwarantującą szybszy dostęp do plików i dokumentów. Deweloperzy zadbali również o możliwość przesyłania oraz kopiowania danych przy zastosowaniu urządzeń USB 3.0 oraz Thunderbolt SSD.


Parallels Desktop 13 dostępny jest w trzech wersjach rózniących się od siebie funkcjonalnością:

 

Porównanie wersji
Parallels Desktop
Do użytku domowego
Pro Edition
For Professionals
, Dla małych firm
Business Edition
Dla dużych firm

Praca z macOS High Sierra

TAK TAK TAK

Pobierz i zainstaluj system Windows 10 jednym kliknięciem

TAK TAK TAK

Wsparcie Retina dla aplikacji Windows

TAK TAK TAK

Zawiera ponad 30 narzędzi jednoprzyciskowych, w tym najwyższej klasy tryb prezentacji i pobieranie plików wideo

TAK TAK TAK

Dostosuj pasek dotyku aplikacji Windows

TAK TAK TAK

Wtyczka Microsoft Visual Studio

  TAK TAK

Dodatkowe funkcje dla programistów, twórców stron internetowych oraz testerów

  TAK TAK

Zaawansowane narzędzia sieciowe

  TAK TAK

Wsparcie dla usług biznesowych w chmurze

  TAK TAK

Scentralizowane administrowanie i zarządzanie

    TAK

Licencja woluminowa pozwalająca na wykorzystanie tego samego klucza dla wielu instalacji

    TAK

Zaawansowane funkcje zabezpieczeń dla działu IT

    TAK

Virtual RAM/Virtual CPUs dla każdego VM

8 GB vRAM
4 vCPUs dla każdego VM
128 GB vRAM
32 vCPUs dla każdego VM
128 GB vRAM
32 vCPUs dla każdego VM

Wsparcie telefonicznie oraz e-mail 24/7

Do 30 dni po aktywacji   TAK
Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię