2019-01-20 11:42:55

Nowości w HDClone 9

HDClone tworzy fizyczne lub logiczne kopie (klony) i pliki obrazów dysków twardych i innych nośników pamięci masowej. HDClone to doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i tworzenia kopii całego oprogramowania lub instalacji systemu operacyjnego. Specjalny tryb SafeRescue sprawia, że HDClone jest nieocenionym narzędziem do ratowania uszkodzonych dysków twardych i innych nośników. HDClone działa niezależnie od schematu partycjonowania, systemu plików i systemu operacyjnego. Działa również z zastrzeżonymi formatami, które w innym przypadku byłyby niedostępne.

HDClone 9 to największa aktualizacja w historii HDClone. Ponadto liczba dostępnych języków oprogramowania została rozszerzona z 2 języków początkowo na 9 języków obecnie (w tym język polski). Odzwierciedla to światową popularność HDClone, potwierdzoną przez naszych klientów w ponad 160 krajach.

Co nowego?

  • HDClone 9 wprowadza dodatkowe nowe aplikacje do zastąpienia i ulepszenia poprzednich funkcji programu VM Image, SmartImage, SmartCopy, Restore / Recovery. Te poprzednie funkcje programu pozostaną na karcie "Klasyczne" do następnej wersji w aby ułatwić użytkownikom przejście.
  • Nowo zaprojektowany pasek systemu oferuje lepszy przegląd i nowe funkcje. Kilka pozycji menu, takich jak Funkcja zrzutu ekranu została zreorganizowana. Aplet licencyjny zapewnia wygodny dostęp do produktu online i informacji o licencji. 
  • Obsługa systemów Windows Server (Professional Edition i wyższe) stanowi kolejną zmianę. W wersji 9, zamiast systemu wykonawczego kluczowym czynnikiem jest teraz źródło danych (dysk lub obraz). W rezultacie Professional Edition to minimalna wymagana edycja podczas kopiowania, tworzenia kopii zapasowej lub przywracania serwerów Windows.
  • Format pojedynczego pliku MFI, wprowadzony już w HDClone 8, staje się domyślnym formatem w HDClone 9.


Nowe funkcje

DataSelect
- Wybierz pliki i foldery | 9.0 PE 
Dzięki DataSelect możesz wybrać pojedyncze pliki i foldery ze źródła, co oszczędza czas kopiowania i przestrzeń dyskową. Umożliwia także migrację dysków, na których całkowita ilość danych jest rzeczywiście zbyt duża. Kopie zapasowe i obrazy można zawęzić do określonych plików i folderów.

Zaktualizowano Przywracanie / Odzyskiwanie i SmartCopy | 9.0 PE
Całkowicie nowo opracowane aplikacje zastępują wcześniej używane funkcje programu do kopiowania i przywracania obrazów i kopii zapasowych. Nowe aplikacje ułatwiają korzystanie z programu, zapewniając bardziej wszechstronny układ. Ponadto zintegrowano również nowo opracowane funkcje PartitionSelect, PartitionResize i DataSelect, a także nowy wskaźnik statusu i ulepszone raporty.

Linuks z funkcją Bootability | 9.0 PE
Jeśli popularne instalacje Linux są powiększane lub zmniejszane podczas kopiowania lub przywracania, HDClone może je teraz dostosować w taki sposób, aby pozostawały możliwe do rozruchu pomimo zmiany rozmiaru.

Zaktualizowano PartitionSelect i PartitionResize | 9.0 PE
Funkcje do wyboru partycji (PartitionSelect) i do dostosowania rozmiarów partycji (PartitionResize) zostały całkowicie odnowione. Oba zostały zaprojektowane dla zwiększenia prostoty i przejrzystości. Ponadto wszelkie zmiany mogą być bardziej kompleksowo zarządzane i wygodnie monitorowane.

Spot jest teraz menedżerem plików | 9.0 PE i
Do tej pory aplikacja Spot była zwykłą przeglądarką plików, która służyła do przeglądania struktur folderów i plików. Teraz możesz również użyć aplikacji do kopiowania, przenoszenia i usuwania plików i folderów, szczególnie w wersjach HDClone/S i HDClone/L.

Dostęp do plików w obrazach | 9.0 PE
Nowy menedżer plików Spot pozwala także na uruchamianie samodzielnie uruchamianych wariantów HDClone/S i HDClone/L w celu uzyskania dostępu do pojedynczych plików i folderów w obrazie, najpierw instalując je za pomocą apletu Virtual Disk. Do tej pory można to było zrobić tylko w Windows (HDClone/W) i tylko z Miray Virtual Disk (MVD).

HotCopy / LiveImage z weryfikacją | 9.0 PE
Kopie i obrazy z dysku systemowego, które są tworzone w systemie Windows przy użyciu HDClone/W podczas bieżącej operacji (HotCopy i LiveImage), mogą być następnie weryfikowane.

Ulepszone obrazy VM i SmartImage | 9.0 PE
Obie aplikacje zostały wzbogacone o funkcje PartitionSelect, DataSelect, nowy wyświetlacz statusu oraz nowe i ulepszone raporty.

Nowy wskaźnik stanu | 9.0 PE
Nowo opracowany i wszechstronnie uporządkowany wskaźnik statusu zapewnia przejrzysty przegląd istotnych i szczegółowych informacji zarówno podczas aktywnego procesu, jak i po zakończeniu procesu.

Nowe i ulepszone raporty | 9.0 PE
Nowe aplikacje zawierają również nowe i ulepszone raporty zawierające przydatne informacje zaawansowane.

Użyj dysków wirtualnych z nakładką | 9.0 PE
Aplet wirtualnego dysku może teraz otwierać także nakładki, a także tworzyć nowe. Umożliwia to zapisanie zmian na dysku wirtualnym bez zmiany oryginalnego obrazu. Do tej pory było to możliwe tylko z Miray Virtual Disk (MVD) w systemie Windows. Jest teraz dostępny również w wersjach samoobsługowych HDClone/S i HDClone/L.

64-bitowa konfiguracja rozruchu | 9.0 PE
Funkcja botowania, który tworzy nośnik startowy z HDClone/S, a opcjonalnie HDClone L i HDClone/S64 w systemie Windows, teraz obsługuje 64-bit. Umożliwia to tworzenie nośników rozruchowych w czystym 64-bitowym systemie Windows (bez WoW64, np. Windows PE 64).

Jumplist i Explorer Integration | 9.0 PE
W Windows (HDClone/W), najważniejsze aplikacje można teraz uruchomić bezpośrednio z listy szybkiego dostępu. HDClone można również otworzyć za pomocą Eksploratora Windows, klikając prawym przyciskiem myszy obraz HDClone.

HDClone S Natiwny dla 64-bitowych | 9.0 PE
Funkcja botowania w HDClone/S64 dla 64-bitowych systemów rozszerza użyteczną pamięć RAM od 2 GB do nawet 256 terabajtów. Korzysta z tego szereg funkcji programowych, zwłaszcza nowy DataSelect.

Całkowicie nowy CLI | 9.0 EE
Interfejs wiersza poleceń (CLI) w Windowsie (HDClone/W) został przebudowany od podstaw. Ułatwia integrację ze skryptami, w tym przekierowanie wyjścia. Co więcej, interfejs CLI został podzielony na moduły specyficzne dla zadania. Nowa wersja zawiera wiele ulepszonych szczegółów, takich jak bezpośrednia pomoc w podświetlaniu składni i szybszy start programu.

Dostęp do zapisu dla systemów plików ext | 9.0 PE
Dostęp do zapisu do plików i folderów jest teraz możliwy dla systemów plików Ext2, Ext3 i Ext4. Dlatego obrazy można zapisywać bezpośrednio na dyskach Ext. Dzięki nowemu menedżerowi Spot File Manager możesz także kopiować i usuwać pliki i foldery bezpośrednio na dyski zewnętrzne.

Bezpośredni dostęp do systemów plików | 9.0 PE
Menedżer plików dodatkowych może kopiować pliki i foldery między systemami obsługiwanymi przez HDClone. Pozwala to na dostęp do Ext, XFS, BtrFS, HFS + i APFS nawet w Windowsie z HDClone / W, chociaż nie są one obsługiwane przez Windows.

Raspberry Pi i Windows 10 IoT Images | 9.0 PE
Poprzez specjalne wspieranie oficjalnych obrazów rozruchowych Raspberry Pi i Windows 10 IoT, HDClone 9 może przesłać lub skopiować je bezpośrednio na nośnik rozruchowy (kartę SD), a także może automatycznie powiększyć lub zmniejszyć ich rozmiar, jeśli to konieczne.

Aplikacja DiskTest - Test nośników danych | 9.0 PE
Ten test powierzchni dysku może być używany do sprawdzania dysków, dysków SSD, dysków flash i pamięci USB w poszukiwaniu uszkodzonej pamięci. Zakres obejmuje zarówno testy podstawowe, jak i zaawansowane testy zapewnienia jakości.
 

Galeria zdjęć z programu


 

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię