2023-05-12 10:31:02

Co nowego w MindManagerze 23?

MindManager to narzędzie do tworzenia map myśli i planowania projektów. Jest to program komputerowy, który umożliwia użytkownikom tworzenie graficznych reprezentacji swoich myśli i pomysłów w formie diagramów, drzewa myśli, diagramów Venn, tabel i innych narzędzi. MindManager jest często stosowany jako narzędzie do organizowania i zarządzania projektami, planowania strategii biznesowych, planowania spotkań, prezentacji i innych zadań wymagających strukturyzacji i wizualizacji informacji.

Najnowsza wersja zawiera nowe funkcje produktu oraz ulepszenia w ogólnej obsłudze programu, które pomagają usprawnić pracę i zwiększyć produktywność. Nowe funkcje bazują na sugestiach i żądaniach użytkowników zgłoszonych w rozmowach z klientami, badaniach ankietowych, społeczności użytkowników i innych źródłach.

Ta najnowsza wersja jest przeznaczona dla użytkowników MindManager Windows oraz chmury (Web, Chromebook i Microsoft Teams). Wydanie kolejnej wersji MindManager Mac jest zaplanowane na późniejszy termin w 2023 roku.

Główne obszary ulepszeń obejmują zupełnie nowe szablony, ulepszoną obsługę współedycji, nowe funkcje zarządzania zadaniami oraz kilka ulepszeń użyteczności i poprawek błędów.

Profesjonalne szablony

Mind Manager

Profesjonalne szablony, wcześniej dostępne jedynie w produkcie MindManager Cloud, są teraz dostępne w MindManagerze Windows. Dzięki temu zapewniona jest większa spójność w całym portfolio MindManager oraz bardziej nowoczesne doświadczenie użytkownika.

Ulepszenia w zarządzaniu zadaniami i projektami Dodano wiele funkcji, które rozszerzają możliwości dostępne dla menedżerów projektów, takie jak możliwość jasnego wyróżnienia powiązań i zależności między zadaniami.

Mind Manager

Użytkownicy mogą śledzić zadania poprzedzające i następujące poprzez izolowanie tylko przychodzących i wychodzących powiązań lub linii zależności związanych z konkretnymi tematami lub zadaniami, a także wyróżnienie określonych przepływów na diagramach przepływu.

Dodatkowo, użytkownicy mogą teraz importować święta z plików .csv i Excel. Można to zrobić na poziomie aplikacji lub dla każdej mapy, aby określić dni wolne od pracy. To zapewnia lepszą kontrolę nad alokacją zasobów dla menedżerów projektów.

Mind Manager

W ramach ulepszenia raportowania zasobów dla Gantt Chart Pro dodano możliwość eksportowania raportu do programu Excel, który pokazuje w których tygodniach lub dniach będą potrzebne określone zasoby. To ułatwia planowanie zasobów na projekt.

Mind Manager

Jeśli chodzi o użyteczność, wklejanie łączy w MindManagerze jest teraz zautomatyzowane. Gdy link zostanie skopiowany do schowka, a następnie wklejony do tematu w MindManagerze, zostanie automatycznie zinterpretowany jako łącze do tematu. To ułatwia linkowanie do zewnętrznych zasobów lub innych tematów w mapach MindManager.

Łatwiejsze wklejanie linków
Jeśli akapit tekstu zawiera jedno lub więcej łączy, MindManager automatycznie je rozpozna i doda jako łącze do tematu lub tematów. To może być przydatny sposób na szybkie dodawanie wielu linków do mapy bez konieczności ręcznego dodawania każdego z nich.

W tym scenariuszu pierwszy temat zatytułowany "Mój temat niestandardowy" zawiera dwa linki. Użytkownik wkleił dwa indywidualne adresy URL za pomocą Ctrl+V. W drugim temacie wklejono cały akapit, który zawierał dwa linki. Oba linki zostały automatycznie rozpoznane i pojawiły się na mapie.

Mind Manager

Inne ulepszenia
Powyższe było tylko krótkim spojrzeniem na niektóre kluczowe dodatki do najnowszej wersji MindManager.

Istnieje również kilka innych funkcji, a także wiele ukrytych ulepszeń i poprawek, które stale poprawiają użyteczność MindManager, takich jak:

  • Usprawniona współpraca: teraz łatwiej rozpocząć sesję współedycji z pliku przechowywanego lokalnie.
  • Customowe ikony są teraz większe i bardziej widoczne. Zarówno okno, jak i ikony są większe, poprawiając ich użyteczność.
  • Miejsca (dostawcy chmury): Miejsca utworzone przez użytkownika w poprzednich wersjach MindManager są teraz przenoszone podczas aktualizacji do najnowszej wersji.
  • Filtracja zaawansowana: Zapytania pozwalają teraz użytkownikom ustawiać preferencje wygaszania lub ukrywania. Teraz, kiedy wykonuje się kolejne zapytania, użytkownicy mogą wybierać z listy zapisanych zapytań.
  • Poprawki w sprawdzaniu pisowni i tekście: Całkowicie nowe narzędzie do sprawdzania pisowni, które zapewnia wiele korzyści (MindManager Cloud), w tym do 10-krotnie szybsze renderowanie tekstu i poprawioną dokładność renderowanego tekstu, poprawione wsparcie dla urządzeń dotykowych oraz nowy słownik dopasowujący język interfejsu użytkownika. Słowniki są dostępne w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i japońskim.

AUTOR WPISU

Krzysztof Kuźmińczuk

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię