2024-04-16 20:26:30

Topaz Photo AI 3 – lepsze rezultaty niż kiedykolwiek wcześniej

Topaz Photo AI wykorzystuje zaawansowane algorytmy oparte na sztucznej inteligencji, które pozwalają na automatyczne poprawianie jakości zdjęć, usuwanie szumów, ostrych konturów czy niechcianych obiektów. Program oferuje szeroki zakres narzędzi edycyjnych, takich jak korekta kolorów, balans bieli, nasycenie, jasność, kontrast, oraz możliwość pracy z histogramem. Dzięki zaawansowanym algorytmom, Topaz Photo AI potrafi efektywnie usuwać szumy z zdjęć, co jest szczególnie przydatne przy zdjęciach zrobionych w słabym oświetleniu.

Potencjał twórczy Photo AI został odblokowany w wersji 3, umożliwiając po raz pierwszy tworzenie własnych przepływów pracy z ustawieniami wstępnymi, elastyczną kolejnością ulepszeń, dokowanie i składanie paneli, umożliwienie regulacji kolorów i oświetlenia RAW i nie tylko.

Ustawienia wstępne
Zapisz często używane kombinacje filtrów w jednym stosie, łącznie z ustawieniami i wyborami filtrów. Ustawienia wstępne pojawią się następnie w menu ulepszeń, dzięki czemu jednym kliknięciem będziesz mógł ponownie wykorzystać swoje ulubione ustawienia i wybory na dowolnym zdjęciu. Przyspieszy to proces edycji dużych partii setek lub tysięcy zdjęć na raz. Możesz także usunąć stare ustawienia wstępne, najeżdżając na nie kursorem w menu ulepszeń.

Dokowanie i zwijanie
Możesz teraz zadokować pływający panel sterowania po prawej stronie rzutni, aby uzyskać łatwy dostęp, lub oddokować go i przenieść w wybrane miejsce nad obszarem podglądu roboczego.

Prawy panel można teraz złożyć, co zapewnia więcej miejsca na oglądanie obrazu podczas edycji. Aby uzyskać jak najwięcej miejsca, spróbuj oddokować panel sterowania w trybie składania.

Zmiana kolejności
Możesz teraz zmieniać kolejność i łączyć ulepszenia w dowolnej kolejności na prawym panelu, co pozwala na bardziej dynamiczne łączenie efektów. Na przykład możesz teraz najpierw wyostrzyć cały obraz, a następnie usunąć szum tła, a następnie ponownie wyostrzyć tylko obiekt. Zmiana kolejności filtrów wpłynie na sposób przetwarzania danych wyjściowych, a ta swoboda pozwoli Ci osiągnąć wyniki, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe w Photo AI.

RAW Równowaga kolorów i regulacja oświetlenia
Oprócz RAW Denoise możesz teraz dostosować balans kolorów i oświetlenie plików RAW w Topaz Photo AI za pomocą naszych filtrów opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki temu możesz uzyskać najlepszą możliwą jakość obrazu bezpośrednio z aparatu i wewnątrz aplikacji, bez konieczności dokonywania tych korekt w aplikacji zewnętrznej, nawet w przypadku plików RAW.

Inne aktualizacje
Oprócz tych ekscytujących aktualizacji funkcje odzyskiwania twarzy i zachowywania tekstu można teraz zastosować do obrazu wielokrotnie, co pozwala niezależnie kontrolować siłę efektu dla różnych obiektów i obszarów obrazu. Dodaliśmy także inne ulepszenia wydajności i poprawki pod maską. Więcej informacji można znaleźć w pełnym dzienniku zmian.

Odświeżony interfejs
Topaz Photo AI został zaktualizowany o ustandaryzowany interfejs Topaz UI, a nowe kolory i ikony pojawią się w aplikacjach Topaz Labs, zapewniając ujednolicony, usprawniony wygląd.

AUTOR WPISU

Krzysztof Kuźmińczuk

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię