2022-07-19 10:26:08

Jak zostać web developerem?

Web developer to jedno z bardziej pożądanych obecnie stanowisk w branży IT. Z tego względu coraz więcej osób rozważa porzucenie swojej dotychczasowej pracy, by spróbować swoich sił w programowaniu. Jest to o tyle otwarty zawód, że nie wymaga konkretnego wykształcenia, a jedynie umiejętności oraz doświadczenia. Jak zostać web developerem? Odpowiadamy!

 

Web developer – jak zacząć?

Osoby, które zastanawiają się, jak zostać web developerem, muszą liczyć się z faktem, że o ile stanowisko te nie wymaga wykształcenia, wiele osób także bierze to sobie do serca – konkurencja jest naprawdę duża. Brak wymaganego wykształcenia nie oznacza, że na takie stanowisko można aplikować bez żadnych umiejętności programowania, wręcz przeciwnie – ze względu na wielkość konkurencji warto mieć już jakieś portfolio, które pozwoli się wybić.

Zanim jednak się je zbuduje, trzeba posiąść niezbędną wiedzę. W ofercie sklepu internetowego VEBO znajdują się liczne kursy, które umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności i osadzenie ich w teoretycznym kontekście. Kursy wzajemnie się uzupełniają i są przeznaczone dla osób na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu konieczna do tego stanowiska wiedza staje się łatwo przyswajalna i umożliwia sprawny rozwój w dziedzinie programowania.

 

Web developer – wymagania

Web developer to osoba zajmująca się tworzeniem stron internetowych. Ich prezencja jest jednym z czynników składających się na skuteczny marketing internetowy, dlatego przed osobą na takim stanowisku stoją wyzwania nie tylko natury technicznej, ale również kreatywnej.

Ci, którzy zastanawiają się, jak zostać web developerem i marzą o karierze w tym zawodzie, powinni być także osobami myślącymi niestereotypowo i nieszablonowo, jako że nierzadko zdarza się, że na takim stanowisku będą odpowiedzialne za rzeczy, które dla użytkownika strony czy aplikacji nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Są to chociażby właściwa wydajność i bezpieczeństwo wykorzystywanych rozwiązań. Web developer jest więc takim człowiekiem, który do swojej pracy podchodzi całościowo, więc z tego względu powinien posiadać specjalistyczną wiedzę.



Co powinien wiedzieć i potrafić web developer?

Wymagania stawiane kandydatom na to stanowisko to umiejętność programowania w językach Java, HTML oraz często również CSS. Wśród oczekiwań pracodawców znajdują się również znajomość bibliotek (najczęściej React lub Redux), pakietów programistycznych, a także przynajmniej średniozaawansowany poziom opanowania języka angielskiego. Jest on potrzebny nie tylko do komunikowania się, ale także – a w zasadzie przede wszystkim – do pracy z kodem, wykorzystywania narzędzi, a ponadto do nauki celem poszerzenia swoich umiejętności. Wiele materiałów bowiem występuje wyłącznie w języku angielskim i o ile można bez niego zostać programistą, o tyle sukces w branży jest wręcz niemożliwy.


Web developer – jak zacząć i zbudować solidne portfolio?

Choć wymaganie doświadczenia na stanowisko z założenia przeznaczone dla osoby początkującej jest swoistym paradoksem, niestety są to realia obecnego rynku pracy. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak zostać web developerem, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że im większe będzie zdobyte doświadczenie, tym większa szansa na zatrudnienie.

Przygotowywanie się do tego, aby w ogóle móc mieć szansę na pozytywne rozpatrzenie aplikacji, powinno obejmować nie tylko nabytą wiedzę i umiejętności, ale także wykazanie ich w projektach. Mogą one być zupełnie hobbystyczne – samo pokazanie, że potrafi się wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, a w dodatku w sposób kreatywny, znacznie zwiększa szansę na przyjęcie do pracy.

Warto jednak mieć świadomość tego, że dobrym web developerem nie zostanie ten, kto nie interesuje się programowaniem i nie jest gotowy na ciągłe uczenie i rozwijanie się. Sukcesu nie osiągną również osoby, które nie są otwarte na naukę na błędach i nie potrafią zorganizować swojej pracy.


Jak zostać web developerem? Gdzie znaleźć pracę?

Osoby zainteresowane pracą web developera mają wiele możliwości, jeśli chodzi o miejsca zatrudnienia. Kandydaci nie muszą się ograniczać wyłącznie do firm zajmujących się stricte programowaniem. Tak naprawdę każde przedsiębiorstwo posiadające swój własny dział IT poszukuje osób na takie stanowisko, niezależnie od branży, w której prowadzi swoją działalność.

Oczywiście w grę wchodzi także freelance, czyli samozatrudnienie, jednak zwłaszcza na początku osoba decydująca się na nie może napotkać trudności w znalezieniu zleceń, co może skutkować niestabilnością finansową. Jeżeli jednak początkujący programista może się pochwalić bardziej profesjonalnymi projektami, sytuacja będzie prezentować się znacznie korzystniej.

Kursy dostępne w sklepie internetowym VEBO pomagają stawiać pierwsze kroki w drodze do wymarzonej kariery. Skorzystanie z nich pozwoli poczuć się pewniej podczas procesu rekrutacyjnego, planowania swojego rozwoju, a także opanować niezbędne, podstawowe umiejętności, które następnie można będzie rozwinąć.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię