2021-09-30 23:50:42

HDShredder 6 wydany. Co nowego w programie?

HDShredder to rozbudowane narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków twardych i nośników SSD. Świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy permanentnie pozbyć się informacji z nośnika np. przed jego sprzedażą. Oprogramowanie zostało właśnie zaktualizowane do nowej wersji, która przynosi sporo nowości. Oto najważniejsze z nich.

HDShredder 6 to przede wszystkim nowe podejście do obsługi programu. Twórcy postawili na nowe aplikacje, które wykonują poszczególne funkcje. Dla osób przyzwyczajonych do starszego sposobu obsługi pozostawiono jednak tryb klasyczny z poprzednio znanymi aplikacjami i funkcjami, który będzie obecny w programie jeszcze przez jakiś czas.

Pojawiło się też wsparcie dla 11 nowych języków. Oprogramowanie w końcu jest dostępne w języku polskim, co ułatwi korzystanie mniej doświadczonym użytkownikom.

 

Dwie nowe aplikacje i funkcje dla dysków SSD

W HDShredder 6 pojawiły się dwie zupełnie nowe aplikacje – SecureErase oraz Sanitize. Dzięki obsłudze poleceń SecureErase dla dysków twardych i Sanitize dla dysków twardych i SSD (również dla M.2/NVMe), program może teraz stosować zintegrowane mechanizmy czyszczenia dysków, o ile są one zaimplementowane w tych nośnikach.

Przemodelowano też aplikację do bezpiecznego czyszczenia dysku. Dodano do niej opcję TRIM, która jest kompatybilna z dyskami SSD oraz NVMe. Umożliwia ona całkowity reset tych nośników, co może zaowocować przywróceniem fabrycznej prędkości zapisu danych.

Dzięki temu HDShredder 6 idealnie nadaje się do bezpiecznego usuwania danych z zużytych dysków i przygotowania ich do ponownego użycia. W tym celu przydatna może się również okazać aplikacja DiskTest, która przeprowadza testy dysków na różnym poziomie zaawansowania i wykrywa uszkodzoną pamięć.

Aplikacja Spot otrzymała natomiast funkcje tradycyjnego menedżera plików. Wcześniej służyła głównie do podglądu plików i folderów. Wraz z najnowszą wersją HDShredder można z jej pomocą kopiować, przenosić lub usuwać pliki i foldery, a także otwierać pliki tekstowe i obrazy.

 

Usprawniona obsługa, raportowanie i kompatybilność

HDShredder 6 otrzymał też usprawnione raporty generowane po zakończonym procesie usuwania plików i czyszczenia dysków. Teraz można je otwierać bezpośrednio w aplikacji.

Użytkownik, po odpowiedniej autoryzacji, może mieć także zdalny podgląd w uruchomione procesy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy musi śledzić kilka procesów jednocześnie i nie może być fizycznie na miejscu ich wykonywania. Uzupełnieniem tego modułu są powiadomienia e-mail, które można otrzymywać po zakończonym procesie czyszczenia.

Twórcy zadbali także o szeroką kompatybilność dzięki zaktualizowaniu kompatybilności z najnowszymi zabezpieczeniami UEFI SecureBoot. Dzięki temu mamy pewność, że HDShredder 6 będzie można uruchomić na wszystkich urządzeniach z UEFI SecureBoot. Jest też wsparcie dla kontrolerów Intel SATA/NVMe, dzięki czemu oprogramowanie współpracuje z nośnikami połączonymi z tymi kontrolerami.

Użytkownicy ucieszą się także z lepszego wsparcia sprzętowego dla tabletów ARM. HDShredder 6 można więc używać na większej liczbie takich sprzętów. Twórcy zadbali nawet o wsparcie dla klawiatury dotykowej, dzięki czemu do urządzenia, na którym wykonujemy operacje, nie trzeba podłączać zewnętrznej klawiatury czy myszki.

Ponadto narzędzie jest teraz w pełni kompatybilne z nośnikami SD/microSD oraz eMMC, które są coraz częściej wykorzystywane w notebookach czy tabletach. Możliwa jest nawet obsługa urządzeń podłączanych za pomocą złącza Thunderbolt.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię