2022-10-04 20:28:50

Do czego służy program CCleaner?

CCleaner jest jednym z coraz popularniejszych narzędzi wykorzystywanych do konserwacji systemu operacyjnego komputera. W wyniku jego zastosowania możemy utrzymać odpowiedni porządek na swoim urządzeniu, co zwiększa komfort oraz przejrzystość użytkowania. Mimo iż to niezwykle powszechne rozwiązanie, zdarzają się sytuacje, w których wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zasady działania CCleaner. Zatem, jak funkcjonuje i jakie ma opinie ten program?

CCleaner - co to?
CCleaner to niezwykle pomocny program, służący do czyszczenia systemu operacyjnego ze znajdujących się na nim zbędnych danych. Pozwala to na skuteczne przyspieszenie działania urządzenia oraz poprawienie jego wydajności. Podstawowym zadaniem programu jest usuwanie z systemu operacyjnego wszelkich pozostałości po zainstalowanym oprogramowaniu.

To doskonała aplikacja do pozbywania się wszelkich śladów po surfowaniu przez użytkownika w internecie, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo w sieci. CCleaner potrafi automatycznie wyczyścić między innymi dane dotyczące odwiedzanych przez nas stron bez względu na typ przeglądarki, z jakiej korzystamy. Program świetnie radzi sobie z plikami cookies, tymczasowymi, historią oraz wszelkimi śladami przeglądania stron.

CCleaner - jak działa?
Sprawne porządkowanie komputera niesie za sobą mnóstwo korzyści. CCleaner efektywnie ułatwia utrzymanie porządku na urządzeniu, wyróżniając się sprawnością oraz funkcjonalnością. Program wyposażony został w podstawowe funkcje usuwania pozostałości po działaniu aplikacji, tworzeniu kopii zapasowych, a także optymalizowania rejestru systemu. Dzięki temu możliwe staje się efektywne oraz w pełni bezpieczne czyszczenie systemu.

Nowsze wersje programu możemy wykorzystać również do kontroli autostartu programów, wyznaczania plików do skanowania, instalacji lub dezinstalacji oprogramowania oraz wielu innych.

CCleaner - podstawowe funkcje programu
Po zainstalowaniu programu możemy zaobserwować niezwykle przejrzyste okno startowe. Przed przystąpieniem do czyszczenia CCleaner dokonuje drobiazgowej analizy komputera. Po zakończonym skanowaniu dostajemy informację o obecnych na urządzeniu pozostawionych przez witryny bądź reklamodawców plikach śledzących i wszelkich niepotrzebnych danych. Program odznacza się efektywnym działaniem, bez negatywnego wpływu na znajdujące się na naszym sprzęcie istotne pliki systemowe oraz aplikacje. 

W drugim oknie znajdziemy opcje zaawansowanego skanowania, oczyszczania plików w systemie Windows, a także dostępnych na urządzeniu aplikacji. Ta strona doskonale sprawdzi się w przypadku nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którym zależy na sprawdzeniu konkretnych elementów. Dzięki temu możemy w szczegółowy sposób dostosować pliki, na jakich przeszukaniu najbardziej nam zależy.

CCleaner - opinie
Popularny zarówno wśród informatyków, jak i pozostałych użytkowników komputerów program CCleaner cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Możemy docenić go za sprawne działanie oraz porządkowanie znajdujących się na naszym systemie plików czy aplikacji. To doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie najwyższy poziom ochrony prywatności w sieci.

CCleaner - czyszczenie oraz naprawa rejestrów
CCleaner jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym analizę oraz naprawę rejestrów. Przy jego pomocy możemy w sprawny sposób przejrzeć oraz manualnie zaznaczyć i odznaczyć konkretne problemy do rozwiązania. Niektóre z elementów mogą nie być zaznaczone w programie, jednak możemy dodać je na własną odpowiedzialność. Gdy klikniemy funkcje naprawienia zaznaczonych problemów, CCleaner tworzy kopię zapasową rejestrów, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

CCleaner to niewątpliwy lider w swojej dziedzinie, dlatego warto zainwestować w niego w celu utrzymania porządku na swoim komputerze. Wraz z upływem czasu program zyskiwał coraz więcej funkcji, a jego podstawowa działalność została znacząco rozszerzona. Dzięki temu obecnie przy jego zastosowaniu możemy zaprowadzić staranne porządki oraz naprawić powstałe przez zalegające pliki i dane problemy.

Dla kogo oferta?
Naszą ofertę kierujemy do osób ceniących sobie najwyższą jakość oraz maksymalną funkcjonalność. Wyróżniamy się wysokimi standardami obsługi, a także profesjonalnym doradztwem. Przekażemy wszelkie istotne informacje oraz wskazówki, w wyniku których podjęcie najkorzystniejszej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię