2024-04-10 09:52:47

AnyDesk – jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

AnyDesk oferuje możliwość włączenia funkcji uwierzytelniania dwuskładnikowego zarówno dla konta MyAnyDesk, jak również dla samego klienta aplikacji podczas nawiązywania połączenia z urządzeniem. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób skonfigurować tę funkcję i jeszcze lepiej zabezpieczyć swoje urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem.

Funkcja uwierzytelniania dwuskładnikowego w AnyDesk jest kompatybilna z większością aplikacji autoryzujących, które wspierają rozwiązanie TOPT (Time-based One-time Password), czyli czasowych, jednorazowych haseł.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w kliencie AnyDesk

Funkcja uwierzytelniania dwuskładnikowego zapewnia idealny poziom bezpieczeństwa dostępu do Twoich urządzeń. Aby działała poprawnie, AnyDesk wymaga jednorazowego, czasowego hasła TOTP, które jest ustawiane przez aplikację uwierzytelniającą (generator kodów).

Funkcja ta ma na celu dodanie kolejnej warstwy bezpieczeństwa do Twojego hasła, a nie jego zastąpienie. Dzięki temu tylko osoba, która jest właścicielem aplikacji uwierzytelniającej (generatora kodów), może poprawnie zainicjować połączenie w AnyDesk.

Opcje i konfiguracja funkcji

Przejdź do ustawień AnyDesk i wybierz zakładkę Bezpieczeństwo. Następnie zaznacz opcję Włącz Uwierzytelnianie Dwuskładnikowe.

anydesk

Użyj wybranego przez Ciebie generatora kodów. Może to być np. aplikacja na smartfona, taka jak FreeOTP lub GAuth. Zeskanuj kod QR w aplikacji lub przepisz go ręcznie.

anydesk

Następnie przepisz wygenerowany kod weryfikacyjny z aplikacji do programu.

anydesk

Gotowe. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zostało aktywowane.

Nawiązywanie połączenia

Podczas nawiązywania połączenia z urządzeniem, na którym włączona została weryfikacja dwuetapowa, oprócz wprowadzenia hasła jak zazwyczaj, zostaniesz też poproszony o wpisanie 6-cyfrowego kodu wygenerowanego przez wcześniej sparowaną aplikację do uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Uwaga: Upewnij się, że czas systemowy na urządzeniu z generatorem kodów i na urządzeniu z włączoną funkcją uwierzytelniania dwuskładnikowego są zsynchronizowane. W przeciwnym razie kod uwierzytelniający może nie zostać zaakceptowany.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe konta my.anydesk.com

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie możesz też włączyć dla swojego konta na my.anydesk.com. Producent rekomenduje użycie jednego z poniższych generatorów kodów:

  • Google Authenticator
  • Microsoft Authenticator
  • FreeOTP


Zaloguj się do swojego konta i przejdź na zakładkę Settings. Na dole w rubryce Two-factor Authentication zaznacz opcję Enable.

anydesk

Następnie postępuj w taki sam sposób, jak w przypadku włączania uwierzytelniania dwuskładnikowego w kliencie AnyDesk.

Uwaga: Wydrukuj klucz odzyskiwania, aby w razie potrzeby przywrócić swoje konto. NIE NALEŻY KONTYNUOWAĆ BEZ ZAPISANIA LUB WYDRUKOWANIA KLUCZA ODZYSKIWANIA. Klucza odzyskiwania nie można odzyskać ani zresetować.

W przypadku utraty możliwości zalogowania się na swoje konto przy użyciu 2FA i braku dostępu do klucza odzyskiwania, skontaktuj się z pomocą techniczną AnyDesk.

 

 

AUTOR WPISU

Krzysztof Kuźmińczuk

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię