2019-06-07 14:49:22

Affinity Photo i Designer z największą jak dotąd aktualizacją

Affinity
Affinity Photo i Affinity Designer 1.7 to jeszcze lepsza wydajność, kolejne praktyczne funkcje oraz możliwość współpracy z monitorami HDR. Popularne aplikacje zyskały nowe narzędzia i od teraz pracują jeszcze szybciej z grafiką rastrową.

Operacje na pędzlach i warstwach według zapewnień producenta oprogramowania przyspieszyły nawet 10-krotnie na komputerach Mac - wszystko za sprawą przyspieszenia Metal wykorzystującego moc obliczeniową karty graficznej. Użytkownicy komputerów Apple ucieszą się na wieść o tym, że aplikacja od teraz wspiera konfiguracje multi GPU i pozwala czerpać z wydajności kilku układów graficznych, także zewnętrznych. Podobna akceleracja sprzętowa pojawi się także w wersji narzędzia przeznaczonej dla komputerów z Windowsem.
Affinity
Także użytkownicy iPadów docenią nową aktualizację. Programy Affinity 1.7 działają znacznie płynniej i wydajniej. Wprowadzono opcję kompaktowego interfejsu, który znacząco zwiększa przestrzeń roboczą. Od teraz praca nawet na 7.9-calowym iPadzie mini będzie wygodna.
Affinity
Affinity oferuje w najnowszej wersji programów pełne wsparcie dla monitorów HDR i EDR. To ogromne ułatwienie dla fotografów operujących na plikach RAW oraz projektantów grafiki. Aplikacje mogą pracować przy wykorzystaniu 32-bitowej przestrzeni barwowej, więc efekty działania użytkownika na monitorze HDR będą wyglądały naprawdę spektakularnie.
Affinity
Affinity Photo znacznie szybciej wczytuje pliki RAW i jeszcze lepiej je odszumia. Nowy silnik obsługi pędzli oraz 32-osiowe malowanie symetryczne docenią zwłaszcza projektanci. W wersji 1.7 wdrożono też nowy algorytmy demozaikowania oraz usuwania gorących pikseli.

W Affinity Designer zastosowano nowe opcje kontroli izometrycznej, umożliwiające pracę bezpośrednio na dowolnej płaszczyźnie izometrycznej - lub dopasowanie istniejących elementów do płaszczyzny za pomocą jednego kliknięcia. Ulepszono niemal wszystkie narzędzia wektorowe, w tym zaznaczanie lasso. Kształty wektorowe mogą teraz posiadać nieograniczoną liczbę obrysów i wypełnień, z pełną swobodą przeplatania różnych atrybutów i kontrolowania sposobu ich mieszania. Do panelu obrysu dodano również groty strzałek.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię