2021-09-09 16:08:54

Vegas 19 wydany. Popularny edytor w trzech nowych pakietach

Znane i lubiane oprogramowanie do obróbki materiałów wideo doczekało się nowego wydania. Tym razem producent postanowił przedstawić aż trzy różne pakiety, różniące się od siebie ceną, przeznaczeniem i oferowanymi funkcjami. Sprawdź, co nowego znajdziesz w aktualnym wydaniu programu do edycji wideo.

Vegas Edit, Vegas Pro i Vegas Post

Najnowsze wydanie popularnego programu do edycji i obróbki wideo jest teraz dostępne w trzech wariantach. Oto najważniejsze informacje na ich temat.

 • Vegas Edit – wydanie oferujące ogromne możliwości związane z edycją wideo. Przeznaczone dla twórców treści, którzy z łatwością stworzą filmy na YouTube, poradniki czy recenzje produktów. Idealne rozwiązanie dla aspirujących osób, które chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z obróbką wideo. Pakiet zawiera Vegas Pro 19, 20 GB przestrzeni na dysku sieciowym (w ramach subskrypcji) oraz możliwość wykorzystania 20 materiałów wideo miesięcznie z internetowej biblioteki twórców (także w ramach subskrypcji).
 • Vegas Pro – wydanie przeznaczone dla nieco bardziej zaawansowanych twórców i profesjonalistów, którzy chcą otrzymać wszystkie narzędzia potrzebne do profesjonalnej edycji wideo, włącznie z zaawansowaną korekcją kolorów HDR, streamingiem na żywo i projektowaniem dźwięku. Pakiet zawiera Vegas Pro 19, 50 GB przestrzeni na dysku sieciowym (w ramach subskrypcji), oprogramowanie Vegas Stream do prowadzenia i edycji streamów na żywo, Sound Forge Audio Studio oraz nielimitowany dostęp do materiałów w jakości HD w ramach miesięcznej subskrypcji.
 • Vegas Post – wydanie przeznaczone dla najbardziej wymagających. Oferuje wszystko, czego potrzeba do edycji wideo, tworzenia animacji, kompozycji obrazu, streamowania na żywo i projektowania dźwięku. Pakiet zawiera Vegas Pro 19, 100 GB przestrzeni na dysku sieciowym (w ramach subskrypcji), Vegas Effects, Vegas Image, Vegas Stream, Sound Forge Audio Studio oraz nielimitowany dostęp do materiałów w jakości HD i 4K w ramach miesięcznej subskrypcji.

 

Nowości w Vegas Pro 19

Twórcy zmodyfikowali między innymi panel związany z korekcją kolorów, by był prostszy w obsłudze, a jednocześnie zachował swoje zaawansowane możliwości. Dzięki funkcji okręgów możliwe jest teraz precyzyjne stopniowanie barw w określonych partiach materiału filmowego. Użytkownicy otrzymują dostęp do 40 zestawów profilów kolorów LUT i mają możliwość szybkiego ustawienia białych i czarnych punktów. Rozszerzono też poszczególne krzywe dla R, G i B.

Pojawiły się też nowości związane ze ścieżkami. Użytkownicy mogą teraz szybciej zastosować efekty do kilku ścieżek wideo na osi czasu. Wszystkie efekty zastosowane na ścieżce dopasowania będą odzwierciedlone na ścieżkach wideo znajdujących się poniżej. W taki sposób można między innymi wykonać korekcję kolorów i stopniowanie wielu ścieżek czy dodawać łańcuchy ulepszonych efektów.

Pakiety Pro i Post oferują też dostęp do Boris FX Primatte Studio, dzięki którym użytkownicy zyskują dostęp do nominowanych narzędzi wykorzystywanych w takich filmach, jak Władca Pierścieni, Harry Potter czy Spider-Man. To między innymi automatyczna analiza zielonego/niebieskiego tła, manualne dostosowywanie przezroczystości, dostosowywanie oświetlenia w celu korekcji nierównomiernego ekranu, narzędzia do korekcji i czyszczenia krawędzi, a także system Mocha służący do maskowania i śledzenia planarnego.

 

Moc sztucznej inteligencji

Ulepszony moduł głębokiego uczenia się pomaga użytkownikom zarówno w zadaniach kreatywnych, jak i edycyjnych, aby osiągnąć szybkie rezultaty. Umożliwia między innymi kolorowanie czarno-białych scen z o wiele bardziej realistycznym wykorzystaniem barw. Twórcy zyskują też dostęp do pięciu nowych zestawów Style Transfer.

Funkcja automatycznej detekcji scen samodzielnie odnajdzie w materiale kolejne sceny i wykona cięcia. Narzędzie to może się okazać niezwykle przydatne w przypadku, gdy musimy dokonać edycji wideo już kompletnego projektu.

Sztuczna inteligencja potrafi też w ramach dedykowanego pluginu inteligentnie podbijać rozdzielczość materiałów SD i HD do 4K.

 

Nowości w Vegas Effects

Vegas Effects to moduł dostępne w ramach wybranych pakietów, oferujący możliwość tworzenia profesjonalnych animacji. W najnowszej edycji dodano między innymi:

 • Cztery nowe zestawy efektów do wykorzystania: super glow, page curl, electro oraz cosmos.
 • Możliwość importowania danych kamery z takich programów 3D, jak Blender czy Unreal.
 • Transkodowanie materiałów wideo o wysokim bit rate w celu uzyskania wysokiej wydajności oraz pamięci podręcznej osi czasu w celu odtwarzania w czasie rzeczywistym.
 • Wsparcie dla formatu BRAW (Blackmagic RAW) w celu uzyskania materiałów o bezstratnej jakości i wysokim zakresie dynamicznym.
 • Możliwość obracania, przesuwania, przybliżania i dostosowywania efektów fisheye z nagrań kamerą GoPro.

 

Nowości w Vegas Image

Nowe funkcje otrzymał też moduł Vegas Image, dostępny w ramach pakietu Vegas Post:

 • Przeglądarka presetów – użytkownicy mogą wyświetlać podgląd na żywo wszystkich presetów z podziałem na kategorie. Możliwe jest przenoszenie presetów pomiędzy kategoriami, usuwanie ich, tworzenie nowych czy zmiana ich nazwy.
 • Nowe presety efektów – dostęp do siedmiu nowych efektów, w tym balansu kolorów, mozaiki, szkicu ołówkiem, efektów kaustycznych itp.
 • Usprawnione menu dodawania efektów – edytor otrzymał usprawnione menu związane z dodawaniem efektów. Możliwe jest teraz podejrzenie podglądu danego efektu i jego opisu, dodawanie wielu efektów bez konieczności ponownego otwierania menu, dodawanie efektów do ulubionych itp.

 

Usprawnione zarządzanie materiałami w chmurze

Nowa edycja oprogramowania to także zestaw narzędzi do ułatwionego zarządzania materiałami w chmurze. Vegas Hub Window stanowi teraz centrum, w którym można znaleźć wszystkie przechowywane tam własne materiały wideo. To także miejsce, w którym umieszczono przydatne filmiki instruktażowe, jak również materiały wideo do wykorzystania w ramach miesięcznej subskrypcji.

Dzięki aplikacji Vegas Hub na smartfony możliwe jest automatyczne i natychmiastowe przesłanie właśnie zarejestrowanego materiału wideo bezpośrednio do chmury. Istnieje też możliwość łatwego importowania tych materiałów bezpośrednio do swojego projektu.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię