2021-09-07 20:20:49

Reason 12 wydany. Usprawnienia Combinatora i inne nowości

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych programów do tworzenia muzyki doczekał się zupełnie nowego wydania – Reason 12. Tym samym twórcy udowodnili, że rozwijają nie tylko subskrypcyjną wersję Reason+, ale także edycję z możliwością zakupu licencji wieczystej. Sprawdź, co nowego dla twórców muzyki przygotowano w Reason 12.

Galeria zdjęć z programu:

Nowa wersja Combinatora

Jedno z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi w programie Reason doczekało się zupełnie nowej wersji. Mowa o Combinatorze, który umożliwia użytkownikom łączenie kilku lub nawet kilkunastu urządzeń Reason i kompilowanie ich w jeden moduł, który następnie może być zapisany i udostępniony innym jako gotowy preset do dalszego użytku.

Combinator jest teraz wysoce konfigurowalny. Pozwala użytkownikowi na zmianę rozmiaru panelu, pokręteł, faderów i przycisków, aby zbudować idealny zestaw napędzany przez syntezatory i efekty Reasona. Użytkownicy mogą nawet dostosowywać kolor tła czy wręcz ustawiać własny wzór tła wraz z efektem przezroczystości.

Programowanie elementów sterujących jest teraz łatwiejsze i bardziej wydajne. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki parametr urządzenia, by natychmiast zmapować go do wybranej kontrolki Combinatora.

Użytkownicy mogą też tworzyć swego rodzaju makra przypisane do pokręteł. Z wykorzystaniem funkcji zakresu można np. ustawić, by jedno pokrętło modyfikowało działanie dwóch parametrów przez pierwszą ¼ obrotu, przez kolejną ćwiartkę wpływało na następne pięć parametrów, a druga połowa służyła do dodania zniekształceń. Twórcy dodali też nowe źródła modulacji, w tym Random, Key oraz Velocity. Zaimplementowano też cztery nowe wejścia CV dla jeszcze większej liczby możliwości.

Dla użytkowników, którzy nie przepadają za grzebaniem w Combinatorze, udostępniono 100 nowych gotowych zestawów do natychmiastowego wykorzystania, a kolejny 1000 został zaktualizowany. W ramach Reason+ każdego tygodnia udostępniane są też nowe paczki.

Wysoka rozdzielczość interfejsu i inne nowości

W Reason 12 dodano w końcu obsługę interfejsu w wysokiej rozdzielczości, która dostosowuje się do parametrów i rozmiarów używanego monitora. Wszystkie urządzenia Reason Rack są teraz wyświetlane w Full HD i automatycznie skalują się do rozdzielczości i zagęszczenia pikseli każdego monitora. Obsługują też niestandardowe powiększenie, aby dopasować je do każdej sytuacji. Aktualizacja dotyczy również każdego zewnętrznego dodatku, jaki kiedykolwiek powstał.

Twórcy dodali też zupełnie nowy instrument premium – Mimic Creative Sampler. Użytkownicy mogą już z niego korzystać podczas pracy z programem.

Reason 12 – najważniejsze funkcje

  • 18 instrumentów premium.
  • 29 efektów audio.
  • 12 efektów MIDI.
  • Działa w każdym DAW jako plugin VST, AU oraz AAX.
  • Bank dźwięków z dziesiątkami tysięcy presetów, pętli i sampli.
  • Rozszerzalny stelaż instrumentów i efektów z obsługą zewnętrznych urządzeń.
  • Niestandardowe okablowanie Reasona z tyłu stelaża i zaawansowane urządzenie Combinator sprawia, że możesz uzyskać dokładnie taki dźwięk, jaki chcesz.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię