2022-10-24 21:26:58

Pakiet Office dla biura - jaki wybrać

Obecnie bardzo ciężko wyobrazić sobie pracę biurową bez Worda i Excela, czyli dwóch podstawowych programów wchodzących w skład pakietu Office. To rozwiązanie pojawiło się na rynku w 1989 roku i od tamtego czasu nieustannie zyskuje na popularności. Aktualnie w sprzedaży dostępne są różne jego wersje. Jeśli zastanawiasz, którą z nich warto wybrać do biura, zapoznaj się z naszym artykułem.

Pakiet Office - co to jest?
Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych wariantów programów biurowych office, chcielibyśmy, abyś dowiedział się, czym właściwie jest ten pakiet i co zawiera. Otóż Microsoft Office to po prostu zestaw aplikacji biurowych opracowanych przez firmę Microsoft, wprowadzony na rynek w sierpniu 1989 roku. Stanowi konkurencję dla takich pakietów jak np. LibreOffice, SoftMaker Office czy OpenOffice.org.

W skład pakietu od Microsoftu wchodzą programy podstawowe i dodatkowe. Do najpopularniejszych z nich zalicza się Word (edytor tekstu), Excel (arkusz kalkulacyjny), PowerPoint (aplikacja do tworzenia i wyświetlania prezentacji), OneNote (aplikacja do robienia notatek) oraz Outlook (tzw. osobisty menedżer informacji, składający się z poczty elektronicznej, kalendarza, książki adresowej i listy zadań).

Do dodatkowych aplikacji pakietu Office zalicza się m.in. Publisher służący do tworzenia prasowych publikacji oraz Visio przeznaczony do edycji schematów. W starszych wersjach pakietu Office można było znaleźć także takie aplikacje, jak Frontpage (edytor HTML), Photo Editor (edytor grafik) czy Groove (program do efektywnej pracy grupowej). Oczywiście, rozwiązania, które zniknęły z najnowszej wersji, zostały zastąpione ulepszonymi aplikacjami.

Pakiety Office Microsoft - który najlepszy do biura?
Firma Microsoft nieustannie ulepsza pakiet biurowy i wprowadza coraz lepsze rozwiązania. Jej pierwsze wydania flagowego pakietu zawierały tylko podstawowe programy, takie jak Word 6.0, Excel 4.0 czy PowerPoint 3.0. Dzisiaj wśród programów Office Microsoft można znaleźć również Access, SharePoint, Skype czy Outlook. Dzięki temu to rozwiązanie coraz mocniej nabiera kompleksowego charakteru. Jeśli chcesz dowiedzieć się, który z pakietów Office sprawdzi się najlepiej w biurze, sprawdź nasze poniższe propozycje.

Office 365 Enterprise E5


Office 365 Enterprise E5 to jeden z najbardziej polecanych pakietów Office do biura. Zawiera takie programy, jak: Outlook, PowerPoint, Excel, Access, Publisher, OneNote i Word. Zestaw ten można zainstalować na 5 komputerach, 5 tabletach oraz smartfonach. Nadaje się do obsługi na urządzeniach PC, MAC i większości sprzętów mobilnych. Kupując go, otrzymujesz także usługę w chmurze, która obejmuje m.in. biznesową skrzynkę e-mail, portal wymiany dokumentów SharePoint Online i komunikator internetowy Skype dla firm. 

Przy pomocy Office 365 Enterprise E5 możesz organizować spotkania online z konferencjami audio, w sieci Web oraz video HD. Masz szansę również emitować obraz w programie Skype dla firm w sieci nawet dla 10 000 osób. Office 365 Enterprise E5 umożliwia także korzystanie z kalendarza, e-maila klasy biznes i narzędzi analitycznych. Pakiet ten doskonale nadaje się do zarządzania pracą. Uznawany jest za jedno z najlepszych biurowych rozwiązań.

Microsoft Office Professional 2021

Kolejnym bardzo popularnym pakietem biurowym jest Microsoft Office Professional 2021, umożliwiający pracę nad dokumentami, prezentacjami multimedialnymi i arkuszami. W jego skład wchodzą takie programy jak Access, Excel, Word, Publisher, PowerPoint i OutLook. Polecany jest on małym, rozwijającym się firmom. Posiada wiele nowych udogodnień, których nie posiadały wcześniejsze wersje pakietu Office.

Office 365 Enterprise E3

Jeśli szukasz tańszego, podstawowego pakietu biurowego do swojej firmy, z pewnością zainteresuje Cię Office 365 Enterprise E3. Posiada mniej funkcji niż wariant E5, a jednocześnie wyróżnia się znacznie niższą ceną. W przeciwieństwie do droższego odpowiednika nie posiada szczegółowych narzędzi do analizy, takich jak Delve czy PowerBi. 

Ponadto nie ma funkcji zaawansowanego zbierania elektronicznych materiałów dowodowych oraz tak rozwiniętych zabezpieczeń danych. Natomiast podobnie jak Office 365 Enterprise E5 wyposażony jest w dysk wirtualny 1 TB, usługi do zarządzania treściami wideo oraz zaawansowane e-maile i kalendarze.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą Microsoft Office Home&Business, Office LTSC Professional Plus 2021 oraz Office LTSC Standard 2021. Każdy z nich możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do wybrania najlepszego pakietu do biura.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię