2021-06-06 20:33:32

Nowa wersja Active KillDisk 14 - trwałe usuwanie danych z nowymi funkcjami

Przeciętny dysk twardy przechowuje tysiące zapisanych na nim plików, a wiele z nich zawiera poufne informacje. W całym okresie eksploatacji dysków twardych prawdopodobieństwo odzyskania pozostałości poufnych informacji pozostawionych na dysku twardym jest bardzo wysokie. Aby to zobaczyć, wypróbuj przeglądarkę plików.

Nowoczesne środowisko przechowywania szybko ewoluuje. Dane mogą przechodzić przez wiele organizacji, systemów i nośników pamięci w ciągu swojego życia. Wszechobecny charakter propagacji danych rośnie wraz z przechodzeniem Internetu i systemów przechowywania danych w kierunku rozproszonej architektury opartej na chmurze. W rezultacie więcej niż kiedykolwiek podmiotów jest odpowiedzialnych za skuteczne usuwanie mediów, a możliwość gromadzenia i przechowywania wrażliwych danych na nośnikach jest znaczna. Odpowiedzialność ta nie ogranicza się do tych organizacji, które są twórcami lub ostatecznymi miejscami przechowywania danych wrażliwych, ale także do pośredników, którzy po drodze tymczasowo przechowują lub przetwarzają informacje. Sprawne i efektywne zarządzanie informacjami od momentu ich powstania do dyspozycji jest obowiązkiem wszystkich osób, które miały do ​​czynienia z danymi.

Zastosowanie specjalistycznych kontroli dostępu i szyfrowania pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo uzyskania przez atakującego bezpośredniego dostępu do poufnych informacji. W rezultacie strony próbujące uzyskać poufne informacje mogą starać się skoncentrować swoje wysiłki na alternatywnych środkach dostępu, takich jak odzyskiwanie szczątkowych danych z nośników, które opuściły organizację bez zastosowania wystarczających wysiłków w zakresie usuwania danych. W związku z tym stosowanie skutecznych technik usuwania danych i śledzenie nośników pamięci są krytycznymi aspektami zapewnienia, że ​​dane wrażliwe są skutecznie chronione przez organizację przed nieuprawnionym ujawnieniem. Ochrona informacji jest najważniejsza. Informacje te mogą znajdować się na nośnikach papierowych, optycznych, elektronicznych lub magnetycznych.

Jeśli nośniki są przestarzałe lub nie nadają się do użytku, organizacja może zdecydować się na utylizację nośników poprzez darowiznę na cele charytatywne, transfer wewnętrzny lub zewnętrzny lub recykling zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Nawet transfery wewnętrzne wymagają wzmożonej kontroli, ponieważ zobowiązania prawne i etyczne sprawiają, że ochrona danych, takich jak informacje umożliwiające identyfikację osób (PII), jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Bez względu na to, jakie jest ostateczne zamierzone przeznaczenie nośnika, ważne jest, aby organizacja upewniła się, że żadna łatwo odtwarzalna reprezentacja danych nie jest przechowywana na nośniku po tym, jak opuściła ona kontrolę nad organizacją lub nie zamierza już tego robić. być chronione przy kategoryzacji poufności danych przechowywanych na nośniku.

Program do bezpiecznego trwałego usuwania danych bez możliwości ich odzyskania

Active KillDisk to potężne i kompaktowe oprogramowanie, które pozwala całkowicie zniszczyć wszystkie dane na dyskach twardych, dyskach SSD i USB, wykluczając w przyszłości możliwość odzyskania usuniętych plików i folderów. Jest to narzędzie do czyszczenia dysku twardego i wymazywanie partycji, które obsługuje 24 międzynarodowe standardy wymazywania i jest zgodne z DoD 5220.22 M.

Nowe funkcje i ulepszenia w KillDisk w wersji 14 obejmują:

 • Wznawianie operacji wymazywania dysku, aby kontynuować przerwane wymazywanie dysku
 • Cyfrowo podpisany certyfikat PDF z opcjonalnym szyfrowaniem
 • Funkcja bezpiecznego wymazywania dysków SSD
 • Dodano pomoc kontekstową
 • Okna dialogowe przystosowane do monitorów o niskiej rozdzielczości (800x600)
 • Zapewnione bezpieczne powiadomienia e-mail (dodana obsługa SSL/TLS dla SMTP)
 • Ulepszenia algorytmów wykrywania numeru seryjnego dysku
 • Poprawiona ogólna stabilność oprogramowania podczas pracy z uszkodzonymi, uszkodzonymi lub niestabilnymi dyskami
 • Dysk rozruchowy: WinPE zaktualizowany do wersji bazowej Windows 10 w wersji 2004
 • LiveCD zaktualizowane do openSUSE 15.2: Linux Kernel 5.3, KDE 5.18
 • Kreator dysku rozruchowego umożliwia dostosowanie ustawień KillDisk dla dysku rozruchowego

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię