2023-01-09 21:03:27

Najpopularniejsze programy graficzne - ranking

Praca grafika cieszy się coraz większą popularnością. To właśnie dzięki efektownym ilustracjom można tworzyć ciekawe banery reklamowe, wizytówki czy ulotki. Jednak, aby móc kreować przyciągające wzrok grafiki, trzeba zdobyć wiedzę i nabyć odpowiedni program do modyfikowania oraz tworzenia plików.

Jeśli zastanawiasz się, jaki program graficzny wybrać, zapoznaj się z naszym rankingiem. Znajdziesz w nim najpopularniejsze oprogramowanie, cieszące się świetnymi opiniami.

Najpopularniejsze programy graficzne - ranking

1. Adobe Photoshop CC for Teams


Photoshop CC to zaawansowane narzędzie do obróbki kompozycji i obrazów. Pozwala kreować oraz udoskonalać obrazy 3D, zdjęcia czy ilustracje, a także projektować witryny internetowe i aplikacje mobilne. Photoshop CC umożliwia również montowanie filmów oraz stymulowanie obrazów. Program ten doskonale nadaje się do projektowania banerów, plakatów, opakowań i wielu innych. Dzięki niemu można przekształcić zwykłą fotografię w prawdziwe dzieło.

Wyposażony jest w wiele fantastycznych filtrów i efektów. Pozwala wycinać niechciane obiekty ze zdjęć, a także zmieniać rozmiary, kolorystykę czy jasność obrazów. Ponadto daje możliwość łączenia różnorodnych fotografii i obrazów oraz korygowania ich wad.

2. CorelDRAW Graphics Suite 2021

CorelDRAW Graphics Suite to profesjonalny zestaw narzędzi przeznaczonych do tworzenia układów stron i ilustracji wektorowych oraz edytowania typografii lub zdjęć. Umożliwia także kreowanie oznakowań czy logotypów. Współpracuje z systemami Windows i iOS. 

CorelDRAW Graphics Suite doskonale sprawdza się w wielu branżach m.in. brandingu, marketingu oraz handlu. Dzięki niemu można stworzyć identyfikację wizualną marki, materiały sprzedażowe lub marketingowe czy projekty do sitodruku, nadruku i haftu. CorelDRAW Graphics Suite jest doceniany także w branżach inżynierskich, konstrukcyjnych i produkcyjnych. Perfekcyjnie nadaje się do projektowania produktów oraz ich komponentów, diagramów, schematów, a także wielu innych trudnych elementów wizualnych. CorelDRAW Graphics Suite cieszy się również popularnością wśród artystów pragnących kreować nietuzinkowe, wyrafinowane dzieła.

3. Adobe Illustrator CC for Teams

W rankingu programów graficznych nie może zabraknąć również Adobe Illustrator CC for Teams. Narzędzie to posiada wiele fantastycznych funkcji, które zdecydowanie ułatwiają pracę grafików i ilustratorów. Umożliwia rysowanie, obróbkę tekstu, tworzenie grafik wektorowych oraz eksport formatów SVG lub SVG-t do grafiki.

Nadaje się kreowania ulotek, banerów, książek i opakowań. Wykorzystywany jest także do tworzenia filmów, aplikacji interaktywnych czy stron internetowych. Jego ogromną zaletę stanowi stosunkowo prosta obsługa. Doskonale sprawdza się zarówno wśród zaawansowanych grafików, jak i amatorów. 

4. Adobe InDesign CC for Teams

Kolejne miejsce w rankingu najpopularniejszych programów graficznych należy do Adobe InDesign CC for Teams, czyli zestawu narzędzi do definiowania układów oraz projektowania stron. Może być obsługiwany zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Umożliwia tworzenie, wstępną inspekcję oraz publikowanie wielu różnorodnych prac m.in. książek, dokumentów online czy czasopism cyfrowych. Pozwala na przygotowywanie materiałów do druku, formatowanie tekstu i osadzanie grafik w dokumentach. InDesign CC for Teams wyposażony jest w wiele ciekawych funkcji m.in. wyszukiwanie kolorów, naprawę dokumentów czy wstawianie fantazyjnych efektów.

5. Adobe Photoshop Lightroom CC

W rankingu programów graficznych nie mogło zabraknąć również Adobe Photoshop Lightroom CC. Wyposażony jest w wiele świetnych funkcji służących do obróbki zdjęć w bardzo wygodnym interfejsie. Doskonale działa zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i urządzeniach mobilnych. Pozwala poprawiać barwy zdjęć, ożywiać przytłumione ujęcia, likwidować niechciane obiekty czy zmieniać rozmiary fotografii.

Polecany jest zarówno profesjonalnym fotografom czy grafikom, jak i osobom rozpoczynającym przygodę z obróbką zdjęć. Odznacza się łatwością w obsłudze oraz intuicyjnym interfejsem. Nie należy do najtańszych programów graficznych, jednak jego zakup to naprawdę świetna inwestycja. Nie bez powodu cieszy się tak dobrymi opiniami.

 

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię