2022-08-03 21:50:59

Klawiatury sterujące - ranking

Klawiatury sterujące to niezwykle przydatne i funkcjonalne urządzenia, które są doceniane przez szereg usatysfakcjonowanych użytkowników. Możemy wykorzystać je do tworzenia muzyki. Niejednokrotnie nazywamy je sterownikami bądź kontrolerami MIDI, a ich posiadanie niesie za sobą wiele korzyści.

W poniższym artykule można znaleźć propozycje najlepszych urządzeń do samodzielnego tworzenia muzyki, wśród których nie sposób nie znaleźć sprzętu odpowiadającego swoim indywidualnym potrzebom. Jeśli chodzi o klawiatury sterujące,  ranking zaprezentowany poniżej zawiera jedynie najciekawsze rozwiązania na rynku.

Ranking klawiatur sterujących

Wybór odpowiedniej klawiatury sterującej jest nie lada wyzwaniem. Decydując się na zakup urządzenia, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość oraz wykonanie. Sprzęt wyprodukowany z wysokogatunkowych materiałów przełoży się na większą trwałość urządzenia, dzięki czemu klawiatura sterująca posłuży nam przez długi czas.

Wśród przedstawionych poniżej urządzeń znajdują się najlepsze klawiatury sterujące, które zaspokoją potrzeby oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

5. Acorn Masterkey 61Masterkey 61 to wysokiej jakości sprzęt, który wyróżnia się sprawnym działaniem oraz atrakcyjną ceną. Urządzenie doskonale sprawdza się do tworzenia muzyki przy użyciu komputera, ale również jest niezwykle komfortowe w przenoszeniu. Klawiatura sterująca wyposażona jest w aż 61 klawiszy charakteryzujących się szybką repetycją oraz sprawną dynamiką. Przy jej użyciu możemy w łatwy sposób zaprogramować linie basowe, bębny lub syntezatory. Dzięki swojej kompaktowej i lekkiej konstrukcji urządzenie wspaniale nadaje się do domowego użytku, a jego wykorzystywanie nie przysparza najmniejszych problemów.

4. MS Windows Astra PC keyboard US


MS Windows Astra to wyjątkowo prosty i komfortowy w obsłudze sprzęt, który został wykonany z dbałością o wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. To podświetlana klawiatura sterująca nowej generacji, odznaczająca się dużą funkcjonalnością. Dzięki podświetleniu istnieje możliwość pracy w trudnych warunkach oświetleniowych, co czyni urządzenie wspaniałym wyborem do pracy w różnych środowiskach. W celu zwiększenia komfortu użytkowania klawiatury sterującej MS Windows Astra została wyposażona w przyciski przełącznika zapewniające jaśniejsze oraz niezwykle ciche naciśnięcia klawiszy. Co więcej, możemy przyciemnić podświetlenie w ramach 5 wybieralnych poziomów - 20/40/60/80/10

3. MakeMusic Finale Mac Advance Line US


MakeMusic Finale Mac Advance Line US to wysokogatunkowe urządzenie wyróżniające się precyzyjnym wykonaniem. Sprzęt powstał z bardzo dobrej klasy aluminium i jest produktem znanej, renomowanej marki Apple. Klawiatura sterująca stanowi perfekcyjny model dla obiektów postprodukcyjnych do edycji wideo. Produkt idealnie sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, klawiatura sterująca MakeMusic Finale może być także używana jako zamiennik klasycznego komponentu, co czyni ją niezwykle funkcjonalnym i uniwersalnym rozwiązaniem.

2. Cinema 4D Mac Astra 2 Backlit Keyboard


Podświetlana klawiatura sterująca Astra odznacza się elegancką, smukłą budową z nisko profilowymi klawiszami, zapewniającymi lekkość oraz odpowiedni komfort pracy. 5 poziomów podświetlenia sprawia, że urządzenie nadaje się do pracy praktycznie w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki wyposażeniu w dwa porty USB 2.0 możemy w łatwy sposób podłączyć myszkę, kontroler shutter czy urządzenie USB.

1. Panorama P4


Panorama P4 to nowoczesne, najlepszej klasy urządzenie, które wspaniale współpracuje z oprogramowaniem Reason. Zastosowany w nim specjalny protokół komunikacyjny umożliwia sterowanie wszystkim z poziomu kontrolera. Możemy również podłączyć go do zewnętrznego urządzenia, co jest wynikiem jego funkcjonalności. Sprzęt składa się z 49 klawiszy, a prosty w użytkowaniu dotykowy suwak zapewnia nam większą kontrolę konsolowego miksera kanałowego przy współpracy z Nuendo, Bitwig, Reason, Logic, Reaper czy Logic.

Najlepsze klawiatury sterujące - na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej jakości klawiatury sterującej wiąże się z wieloma aspektami. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oraz precyzję wykończenia sprzętu. Pozwoli nam to na zaopatrzenie się w najlepsze urządzenie, które posłuży przez wiele kolejnych lat. Warto również, abyśmy dokładnie zastanowili się nad swoimi potrzebami, ponieważ inny rodzaj sprzętu sprawdzi się do domowego, amatorskiego tworzenia muzyki, a jeszcze inny do profesjonalnego użytku w studio.

Do użytkowania w domowym zaciszu możemy z powodzeniem wykorzystać nieco tańszy sprzęt, który pozwoli nam na uzyskanie pożądanych efektów. Bardziej profesjonalne, nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia doskonale nadadzą się do pracy zawodowego muzyka, co pozwoli na stworzenie wyjątkowych kompozycji. Decyzja o zakupie optymalnej klawiatury sterującej nie jest łatwa, jednak wybór dobrej jakości egzemplarza z pewnością przełoży się na wymarzone efekty.

 

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię