2022-05-09 18:19:03

Jak otworzyć plik rar?

Pliki zapisywanie w formacie RAR są powszechnie stosowanym rozwiązaniem pozwalającym na zapisanie ich w formie tzw. paczki. To niezwykle popularny sposób, dlatego warto wiedzieć, jak go obsługiwać, aby odzyskać umieszczone w nim pliki i móc z nich sprawnie korzystać. Jak otworzyć plik RAR i co do tego wykorzystać?


RAR - jak otworzyć pliki w tym formacie? Skuteczne sposoby


Jednym z najpopularniejszych rozwiązań służących otwieraniu plików RAR jest wykorzystanie w tym celu popularnego programu WinRAR. Jego zastosowanie pozwala zarówno na kompresję, jak i dekompresję wybranych plików, a wraz z coraz nowszymi generacjami wzrastają jego możliwości. Obecnie na rynku dostępna jest szósta edycja programu przeznaczona dla systemu Windows 11, 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP 32/64-bit. Narzędzie umożliwia tworzenie oraz obsługiwanie archiwów, a dzięki kilku wersjom, które przeznaczone są dla różnych systemów operacyjnych, program jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do domowego, jak i firmowego użytku.


Plik RAR — jak otworzyć? Dlaczego warto zainwestować w program WinRAR

Narzędzie jest jednym z najpopularniejszych na rynku, a jego działanie umożliwia sprawne poradzenie sobie z plikami w formacie RAR. Program w szóstej wersji obejmuje pełną obsługę archiwów RAR oraz ZIP 2.0, a także wydajny algorytm kompresji. Co więcej, oprogramowanie umożliwia naprawę uszkodzonych oraz tworzenie samorozpakowujących się archiwów przy użyciu domyślnego bądź opcjonalnego modułu dekompresującego. Zastosowanie programu WinRAR niesie za sobą wiele korzyści, o których warto wiedzieć.


Narzędzie jest odpowiedzią na nurtujące nas pytanie - w czym otworzyć plik RAR, a jego użytkowanie jest dobrym pomysłem na poradzenie sobie z ich kompresją oraz dekompresją w sprawny i szybki sposób.


Jak otworzyć plik RAR na komputerze?


Obsługa przeznaczonego do otwierania plików RAR programu jest niezwykle prosta i nie wymaga czasochłonnych operacji. Nawet początkujący użytkownicy mogą sobie z nią skutecznie poradzić, bez zbędnego stresu oraz jakichkolwiek problemów. Dzięki wbudowanemu kreatorowi narzędzie w profesjonalny i przystępny sposób może przeprowadzić nas przez wszelkie etapy swojego działania, co pozwoli dotrzeć niemalże do wszystkich jego funkcji.

Kiedy uda nam się uzyskać plik z programem i go zainstalować, ikonka spakowanego archiwum zmieni swój wygląd. Jego otwarcie jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. Jeśli natomiast zależy nam na wypakowaniu plików do konkretnej lokalizacji, powinniśmy kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać z menu kontekstowego odpowiednią opcję.


Jak otworzyć plik RAR na telefonie?


WinRAR jest prostym narzędziem, które możemy zainstalować i otworzyć przy jego pomocy pliki RAR również na Androidzie. Jednak sprawdzą się w tym zakresie również specjalne, dedykowane aplikacje, takie jak RAR, która opracowana została przez twórców WinRAR. Żebyśmy mogli skutecznie skorzystać z aplikacji mobilnej,  w pierwszej kolejności musimy ją pobrać oraz zainstalować na naszym smartfonie.

Kiedy otworzymy aplikację RAR, zobaczymy listę plików oraz folderów, z której powinniśmy wybrać folder zawierający plik w formacie RAR. Ikona u góry po najechaniu na nią strzałką wyświetli nam opcje ekstrakcji, z których należy wybrać funkcję przeglądania, aby znaleźć odpowiednie miejsce na przechowywanie wyodrębnionych plików. To już końcowy etap ekstrakcji. Po nim będziemy mogli skutecznie otworzyć pliki RAR na naszym telefonie z systemem Android.

Natomiast, aby utworzyć plik RAR, musimy wejść w aplikację oraz wybrać konkretne pozycje, które chcemy skompresować. Kiedy stukniemy ikonkę folderu ze znakiem plus, będziemy mogli w ten sposób otworzyć opcje kompresji. W razie wystąpienia takiej potrzeby, mamy możliwość nadania plikowi nazwy oraz skonfigurowania hasła. Ostatnim etapem, jaki powinniśmy wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel utworzenia plików RAR, jest wybranie spośród formatów ZIP, RAR bądź RAR 4x.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię