2021-09-08 12:56:57

Co nowego w programie Acronis Cyber Protect Home Office

Dlaczego została zmieniona nazwa Acronis True Image? Obecne firma Acronis dostarcza o wiele więcej niż tylko kopie zapasowe dysku. Rozwiązanie to stało się najlepszym osobistym rozwiązaniem do ochrony cybernetycznej, któremu zaufało ponad 5,5 milionów użytkowników na całym świecie – a nowa nazwa odzwierciedla tę zmianę.

W ciągu ostatnich kilku lat wyzwania związane z ochroną danych ewoluowały. Przede wszystkim rozprzestrzenianie się oprogramowania ransomware zmieniło krajobraz ochrony. Kiedy ransomware pojawiło się po raz pierwszy, rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych wystarczało do ochrony danych. Jeśli padliśmy ofiarą oprogramowania ransomware, mogliśmy po prostu odzyskać swoje pliki i uniknąć płacenia okupu.

Aby upewnić się, że użytkownicy będą musieli zapłacić, atakujący zmienili swoje oprogramowanie ransomware. Kilka lat temu odnotowano nowe odmiany oprogramowania ransomware, które najpierw atakują pliki kopii zapasowych i oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, uniemożliwiając użytkownikom korzystanie z tradycyjnej bezpiecznej przystani. W odpowiedzi firma Acronis zatrudniła ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, aby zbudowali ochronę przed oprogramowaniem ransomware, którą można by zintegrować z obecnym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych. Acronis True Image stał się wtedy jedynym osobistym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych ze zintegrowanym oprogramowaniem anty-ransomware. Acronis Active Protection został uruchomiony w 2017 roku – a jego nazwa odzwierciedla fakt, że wykrywanie oparte na zachowaniu aktywnie monitoruje system i powstrzymuje ataki ransomware w czasie rzeczywistym.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię