2022-06-21 23:14:48

Antywirus dla małej firmy - jak wybrać najlepszy

Ochrona posiadanych przedmiotów i danych to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcom ufają tysiące osób - powierzają im poufne informacje oraz pliki, zakładając, że żadne osoby trzecie nie uzyskają do nich dostępu. Do tego warto dodać, że firmy są o wiele bardziej narażone na różnorodne ataki hakerskie właśnie z powodu gromadzonych danych. Z tego względu przedsiębiorcy, nawet ci prowadzący niewielką działalność, przykładają ogromną wagę do zapewnienia sobie, jak i swoim pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa.

Jaki powinien być program antywirusowy dla małej firmy?

Firmy o niewielkiej liczbie pracowników mają nieco odmienne potrzeby niż wielkie korporacje czy prywatni użytkownicy. Z tego względu wielu producentów programów antywirusowych tworzy rozwiązania, które pozwalają na efektywne użytkowanie przez małe przedsiębiorstwa. Dzięki temu niewielkie firmy również mogą zapewnić bezpieczeństwo sobie, jak i swoim klientom.

Najlepszy antywirus do małej firmy powinien maksymalnie chronić przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi oraz wirusami. Tego typu produkt musi także na bieżąco aktualizować swoją bazę danych, aby być przygotowanym na atak nowo powstałych tworów. Dzięki temu nic nie ma prawa zaskoczyć jego, jak i pracowników. Program antywirusowy dla małej firmy powinien filtrować odwiedzane przez pracowników witryny i sygnalizować, jeśli jakiś ich składnik wygląda dla niego podejrzanie. W ten sposób zapobiegnie nieintencjonalnemu wpuszczeniu przez użytkownika złośliwego oprogramowania do systemu.

Ważny element ochrony dla małej firmy zapewnianej przez antywirus stanowi filtrowanie otrzymywanych wiadomości e-mail. Osoby próbujące wyłudzić dane lub uzyskać dostęp do urządzenia wykorzystywanego przez pracowników często wybierają także ten kanał, wysyłając różnego rodzaju wiadomości łudząco podobne do maili od banku bądź klientów. Jeśli mała firma prowadzi sklep internetowy, niezwykle istotny element stanowi także ochrona płatności i bankowości online. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że przelewane pieniądze trafiają na konto przedsiębiorstwa, a jednocześnie ich dane logowania są w pełni bezpieczne.

Jaki antywirus do małej firmy jest najlepszym wyborem? Kilka propozycji

Pierwszą z pozycji godną polecenia dla niewielkich przedsiębiorstw jest G DATA antivirus business. Oprogramowanie to kompleksowo chroni całą firmową przestrzeń przed jakimikolwiek atakami czy próbami wniknięcia złośliwego oprogramowania. Ochrona poczty e-mailowej, bankowości, zabezpieczenia przed zmanipulowanymi nośnikami USB, możliwość zdalnego zarządzania, kontrola urządzeń mobilnych oraz wsparcie dla komputerów z systemami Linux i Mac to jego charakterystyczne cechy. Największa zaleta G DATA antivirus business to możliwość dobrania dodatkowych modułów zgodnie z własnymi potrzebami. To pozwala na jeszcze lepszą, indywidualnie dopasowana ochronę.

Drugą propozycję stanowi mks_vir Dom i Mała Firma. Program ten powstał z myślą o niewielkich przedsiębiorstwach, które potrzebują doskonałej jakości ochrony przed wirtualnymi zagrożeniami. Zapewnia zabezpieczenie urządzeń mobilnych, natychmiastowe aktualizacje wykorzystywanych silników antywirusowych zaraz po pojawieniu się zagrożenia, ochronę bankowości internetowej, zapobiega zniszczeniu bądź zaszyfrowaniu przez osoby trzecie przechowywanych danych, a sam zapewnia ich bezpieczne szyfrowanie.

Trzecim programem, który zasługuje na uwagę, jest AVG Anti-Virus Business Edition. To jeden z najpopularniejszych programów dostępnych na rynku, dlatego warto przyjrzeć się jego funkcjom. Wśród nich można liczyć na natychmiastową reakcję na złośliwe oprogramowanie, ochronę poczty, szyfrowanie plików, inteligentny skaner, zabezpieczenie tożsamości użytkowników, zdalne zarządzanie oprogramowaniem AVG czy skanowanie stron przed ich otwarciem.

Te oraz wiele innych propozycji dostępnych jest w naszym sklepie internetowym VEBO. W kategorii programów antywirusowych oferujemy ogrom rozwiązań dla małych firm, ale nie tylko.

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię