Altova to przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem komercyjnego oprogramowania. Założone zostało w USA w 1992 roku. Kwatery główne mieszczą się w USA, Massachusetts, Beverly oraz w Wiedniu, w Austrii. Ich produktami są softwareowe narzędzia deweloperskie XML, bazo-danowe, UML oraz związane z zarządzaniem danymi.

To uznana firma z wieloma sukcesami. Jej oprogramowanie jest używane przez więcej niż cztery miliony użytkowników i ponad sto tysięcy firm na całym świecie, w tym przez 91 procent przedsiębiorstw z Fortune 500. Ich pierwszym produktem był XMLSpy, a około 2000 roku Altova poczęła tworzyć nowe narzędzia rozwijające możliwości XMLSpy oraz zwiększające jego przydatność dla innych obszarów świata deweloperów oprogramowania. Dyrektorem wykonawczym przedsiębiorstwa Altova jest Alexander Falk, który stwierdził kiedyś, że rozwój oprogramowania dostarczanego przez Altovę nastąpił poprzez włączenie funkcji i możliwości najbardziej żądanych przez aktywnych użytkowników poprzednich wersji narzędzi. Falt stoi również za patentami zgłoszonymi przez Altovę.

Misją oprogramowania tworzonego przez Altovę jest najczęściej próba zwiększenia efektywności pracy z bazymi danych i innym, podobnym oprogramowaniem. To doskonałe narzędzia wspierające pracę każdego biura. Niektórymi z ich programów są: XMLSpy, MapForce, StyleVision, UModel, DatabaseSpy, DiffDog, SchemaAgent, Authentic, MissionKit, MobileTogether, FLowForce Server oraz RaptorXML Server. Dzięki tym innowacyjnym programom oraz dobremu kontaktowi z klietami firma może pochwalić się wieloma nagrodami.

6.png (157×157)