2021-07-18 23:19:37

Aid4Mail 5 wydany. Nowe funkcje i licencjonowanie

Aid4Mail to popularny program do przeprowadzania migracji poczty elektronicznej. Narzędzie zostało zaktualizowane do wersji 5, która przynosi sporo nowości. To między innymi szybsze filtrowanie wyników wyszukiwania w Gmailu i O365, zintegrowane skrypty Python i wiele więcej. Sprawdź, co się zmieniło.

Aid4Mail 5 jest już dostępny do pobrania dla zainteresowanych. Program otrzymał między innymi nowe, uproszczone licencjonowanie.

Narzędzie dostępne jest teraz w trzech wersjach:

  • Aid4Mail Converter - koncentruje się na konwersji poczty elektronicznej i jest bardzo szybki. Z tą licencją możesz przetwarzać nieograniczoną liczbę baz e-mailowych, zarówno własnych, jak i pochodzących z zewnętrznych źródeł.
  • Aid4Mail Investigator – korzysta z tego samego silnika, co wersja Converter, ale dodaje ogromne możliwości związane z filtrowaniem e-maili, stemplowaniem i skryptami w Pythonie.
  • Aid4Mail Enterprise – zawiera wszystkie funkcje Investigatora. Oferuje jednak dodatkowe formaty źródłowe i docelowe, a także może być zainstalowany na serwerze lub uruchamiany z dysku USB.


Co nowego w Aid4Mail Converter?
Już Aid4Mail 4 był jednym z najszybszych programów tego typu, jednak wersja oznaczona numerem 5 robi pod tym względem ogromne postępy. Narzędzie potrafi być do 6 razy szybsze od poprzednika bez utraty swojej dokładności.

Ulepszone zostało również przetwarzanie przyrostowe. Jest ono proste w użyciu i pozwala w łatwy sposób kontynuować konwersję od miejsca, w którym została ona przerwana lub przechwycić nową pocztę otrzymaną od ostatniego razu.

Dodano też dwa nowe najczęściej oczekiwane formaty plików – OST (Offline Outlook Data File) oraz OLM (Outlook for Mac Archive). Co więcej, użytkownicy mogą teraz procesować pliki PST i MSG bez konieczności instalacji Outlooka. Dodano też pełne wsparcie dla migracji z PST do PST.

Aid4Mail może teraz zyskiwać dostęp do Gmaila i Outlooka 365, wykorzystując natywne API tych usług z wykorzystaniem bezpiecznej weryfikacji OAuth 2. Stworzono również darmowe narzędzie do zdalnego uwierzytelniania. Dzięki niemu każdy może udzielić tymczasowego dostępu do swojego konta Office 365, Gmail lub IMAP. Można to zrobić bezpiecznie, bez podawania danych logowania i bez instalacji Aid4Mail.

Aid4Mail Converter wspiera również wiele innych popularnych formatów, takich jak profile Outlook, zabezpieczony IMAP dla usług opartych na chmurze (Yahoo!, AOL, iCloud i inne), Mozilla Thunderbird, Apple Mail, Maildir, mbox czy EML.

Nowości w Aid4Mail Investigator
Nowe możliwości filtrowania w Aid4Mail Investigator znacznie przewyższają te, które były dostępne w Aid4Mail 4. Są bardziej przyjazne dla użytkownika, oferując te same operatory wyszukiwania wiadomości e-mail, co Gmail, Google Vault i Office 365. Użytkownicy mogą teraz przeszukiwać dowolną część wiadomości, w tym załączniki i głęboko osadzoną zawartość, w tym nawet metadane plików, takie jak informacje EXIF i IPTC zawarte w zdjęciach.

Przypuśćmy, że szukamy tekstu w pliku PDF, który znajduje się w archiwum ZIP, dołączonym do wiadomości e-mail, która sama jest załącznikiem innej wiadomości e-mail. Aid4Mail 5 będzie w stanie go bezproblemowo znaleźć!

Narzędzie oferuje teraz przydatne operatory, dzięki którym można szybko pominąć duplikaty, wiadomości e-mail pochodzące z list mailingowych, poczty masowej czy powiadomień. Dzięki temu użytkownik może się pozbyć niepotrzebnych wiadomości jeszcze przed ich przejrzeniem.

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji wyszukiwania, Aid4Mail daje Ci pełną kontrolę dzięki obsłudze skryptów w Pythonie. Możesz wyodrębniać i wyszukiwać tekst z obrazów za pomocą modułów OCR Pythona. Można też wykorzystać analizę obrazu w Pythonie do wykrywania nagości na zdjęciach. Możliwości są nieograniczone.

Aid4Mail Investigator wspiera również natywne filtrowanie w Gmail i Office 365, obsługiwane po stronie serwera przez Google lub Microsoft. W rezultacie program pobiera tylko maile pasujące do kryteriów wyszukiwania.

Ważną funkcją dla śledczych sądowych może być także dostęp do niewyczyszczonych e-maili w plikach mbox, kontach IMAP, w Office 365 czy Outlook.com. Aid4Mail Investigator jest w stanie wyodrębnić wiadomości, które zostały usunięte - nawet po wyczyszczeniu folderu kosz na koncie (ale przed operacją oczyszczania). Ta zdolność jest nieoceniona dla odzyskania wskazówek, które ktoś mógł próbować zniszczyć.

Użytkownik może też jeszcze bardziej przyspieszyć przetwarzanie, uruchamiając wiele konwersji jednocześnie. Mogą to być całkowicie niezależne konwersje, albo takie, które współdzielą te samo źródło lub cel. Na przykład możesz scalić wiadomości e-mail z wielu źródeł w jeden plik PST lub podzielić pojedynczy plik źródłowy na wiele plików docelowych.

Możliwości Aid4Mail Enterprise
Aid4Mail Enterprise łączy w sobie wszystkie zalety Aid4Mail Converter i Investigator wraz z elastycznym licencjonowaniem, co czyni go bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

Licencja Aid4Mail Enterprise jest przypisana do komputera, serwera lub napędu USB, a nie do stanowiska. Dzięki temu jest dostępna dla dowolnej liczby użytkowników w firmie. Program Aid4Mail Enterprise można uruchomić na serwerze, komputerze sieciowym lub na udostępnianym dysku USB flash/SSD. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem przenośnym, zarówno w terenie, jak i w laboratorium.

Wersja Enterprise wspiera następujące formaty:

A) Formaty źródłowe

  • Google Vault (spakowane pliki MBOX)
  • Mimecast (spakowane pliki EML SJF)
  • Proofpoint (spakowane pliki EML)


B) Formaty docelowe

  • Office 365 i MS Exchange (przez MAPI)
  • Gmail (przez Google API lub IMAP)
  • Dovecot, Courier, Zimbra i inne (przez IMAP)


Użytkownik uzyskuje również dostęp do interfejsu wiersza poleceń (CLI). Dzięki temu silnik Aid4Mail można bezproblemowo zintegrować bezpośrednio ze swoim środowiskiem pracy. Można go używać w skryptach i plikach wsadowych, aby zautomatyzować przetwarzanie poczty. Można też stworzyć własny interfejs, aby ograniczyć funkcje dostępne dla użytkowników końcowych.

 

Podziel się:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię